– Pracownik biurowy przygotowuje zlecenie dla kontrahenta i zamiast w wersji papierowej, wysyła je za pośrednictwem Autenti do równoczesnego podpisu przez kierownika lub pracownika działu oraz przez kontrahenta. Uzyskanie e-podpisu pod wysłanym dokumentem trwa bardzo krótko, zazwyczaj kilka, maksymalnie kilkadziesiąt minut – mówi Małgorzata Kołodziejczyk, Kierownik Działu Rozwoju Systemów Finansowych i Administracyjnych IT w Rossmannie.

Rossmann podpisuje dokumenty online przez platformę Autenti

W komunikacie czytamy, że klienci Rossmanna docenili wprowadzenie rozwiązania paperless głównie ze względu na oszczędność czasu, pieniędzy i papieru. Użytkownicy mają być zadowoleni, że nie muszą odsyłać podpisanych zleceń pocztą. Sam proces ich podpisywania przez wszystkie strony skrócił się z około 2-3 tygodni do maksymalnie kilkudziesięciu godzin.

Rossmann działa w Niemczech, Polsce, Czechach, Albanii, Turcji i na Węgrzech. W Polsce posiada aż 1301 placówek samoobsługowych. Sieć drogerii wybrała platformę Autenti już w 2019 roku, a w okresie pandemii zaczęła z niej korzystać jeszcze intensywniej – czytamy w komunikacie.

Autenti to polski fintech, który działa od 2014 roku. Oferuje rozwiązania umożliwiające podpisywanie i autoryzowanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu. Od swojego rynkowego debiutu spółka pozyskała ponad 700 klientów biznesowych, a także wysłała dokumenty do e-podpisu do kilkuset tysięcy Polaków. Na początku 2020 roku w Autenti zainwestowały trzy banki – PKO Bank Polski, Alior Bank i BNP Paribas.

Fintech Autenti współpracuje z takim markami jak IKEA, Siemens Finance, BNP Paribas, Alior Bank, PKO BP, Medicover, WWF, czy Lumi.

/RT