Od startu programu Kasa Wraca w kwietniu 2017 roku telematyczni kierowcy przejechali z włączoną aplikacją ponad 108 mln kilometrów, z czego średnio tylko co czwarty kilometr pokonywany jest z przekroczeniem prędkości. Dotychczas rekordzista otrzymał premię finansową w wysokości 1,2 tys. zł – czytamy w komunikacie.

Na liczniku programu LINK4 Kasa Wraca jest już 2 mln złotych

LINK4 Kasa Wraca umożliwia analizę stylu jazdy kierowcy, uwzględniając między innymi przejechany dystans, płynność jazdy i teren, po którym się porusza. Sumaryczna ocena pozwala zaklasyfikować kierowcę do odpowiedniego profilu, co decyduje o wysokości przyznanej premii finansowej. Ich sumę po roku ubezpieczeni w LINK4 mogą zamienić na zwrot części składki ubezpieczeniowej nawet do 30%.

Co ważne, kierowcy, którzy preferują bardziej dynamiczny styl jazdy, nie są w żaden sposób karani wyższą składką. Po przejechanym dystansie klient otrzymuje informację zwrotną, czy jechał przepisowo i co ewentualnie może w swojej jeździe poprawić – wyjaśnia ubezpieczyciel.

Partnerem technologicznym LINK4 jest firma Telematics Technologies, właściciel nawigacji NaviExpert, która zawiera wbudowany moduł Kasa Wraca, służący do naliczania punktów za styl jazdy. Osoby, które decydują się na udział w programie, otrzymują bezpłatny dostęp do nawigacji na cały rok. Warunkiem naliczenia premii jest przejechanie z włączoną aplikacją minimum 200 km w miesiącu (w tym czasie uruchamiając aplikację w trakcie co najmniej 5 różnych dni i pokonując danego dnia minimum 10 kilometrów).