To wynik przetargu rozstrzygniętego przez ASFiNAG, austriacką spółkę, odpowiadającą za planowanie, finansowanie, budowę, utrzymanie oraz pobieranie opłat za przejazd tamtejszymi autostradami. Oprócz Autopay wybrano także dwa inne podmioty, ale polska spółka jest jedynym podmiotem z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Autopay Mobility dystrybutorem winiet cyfrowych w Austrii

– Wejście na rynek austriacki jest pierwszym krokiem do ekspansji zagranicznej także w rejonie DACH i CEE. Na ten moment Autopay to jedyne rozwiązanie na rynku, które pozwala z poziomu aplikacji na zakup winiet do różnych krajów – mówi Miłosz Kurzawski, Członek Zarządu Autopay Mobility.

Autopay Mobility w Polsce zapewnia dostęp do czeskich, słoweńskich, słowackich i węgierskich winiet cyfrowych. Z aplikacji korzystają już ponad 2 mln klientów.

Sprzedaż austriackich winiet 10-dniowych i cyfrowych biletów jednorazowych na przejazd autostradą rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. W pierwszej kolejności usługa będzie udostępniona na rynku niemieckim, w kolejnym kroku na rynku polskim a docelowo również klientom z innych krajów europejskich.

Cyfrowe winiety oraz opłaty odcinkowe będą sprzedawane początkowo za pomocą strony internetowej, a w następnej kolejności również poprzez aplikację Autopay.

We wrześniu Autopay wprowadziło ubezpieczenia komunikacyjne i podróżne wspólnie z Punktą. Kierowcy zarejestrowani w aplikacji Autopay a także klienci korzystający z serwisu internetowego zyskali dostęp do różnych ofert ubezpieczeń podróżnych i wsparcia assistance, dzięki współpracy z Punktą.