Partner serwisu Visa dla biznesu

Duży sukces polskiego startupu na konferencji w Paryżu

Fintek
Fintek
#Start up
Opublikowano: 24 października 2019, 11:05 Aktualizacja: 24 października 2019, 11:58

Polski startup Talent Alpha wygrał prestiżową nagrodę Grand Prix na konferencji Unleash World w Paryżu. To jedno z największych wydarzeń dla branż HR, poświęcone przyszłości pracy i technologii.

Duży sukces polskiego startupu na konferencji w Paryżu

Konferencja nazywana „Epicenterum rewolucji na rynku pracy” skupiła w tym roku 4500 uczestników, 250 spikerów z największych firm, 200 wystawców i 100 startupów. Zwycięstwo oznacza, że polska spółka została doceniona przez najlepszych w świecie HR.

Talent Alpha wygrywa światową edycję konkursu Unleash w Paryżu

Talent Alpha tworzy platformę technologiczną, która dzięki wykorzystaniu tzw. Talent Science, dopasowuje zespoły specjalistów IT do projektów po stronie klienta w czasie rzeczywistym. Ma to być bardzo przydatne rozwiązanie, szczególnie w czasach, gdy liczba niezapełnionych stanowisk w branży technologicznej na świecie zbliża się do 10 milionów, a procesy rekrutacyjne potrafią trwać kilka miesięcy – czytamy w komunikacie spółki.

Platforma umożliwia klientom przeszukiwanie bazy specjalistów dostępnych praktycznie od zaraz. W systemie znajdą oni informacje o tym jakie umiejętności ma dana osoba – zarówno w obszarze twardym, jak i miękkim. Wszystko ma być potwierdzone przez obiektywne, zewnętrzne i wewnętrzne testy. Z kolei specjaliści w czasie trwania projektu otrzymają informacje zwrotne o efekcie prac, swoich postępach, a także wskazówki nad czym powinni jeszcze popracować.

– Naszą misją jest uwalniać talenty – po angielsku To Unleash Talent. Dlatego podwójnie cieszymy się z nagrody na konferencji, której nazwa i cała tematyka idealnie oddaje to nad czym pracujemy. Wierzymy, że każdy z nas ma swoje mocne strony, potrzebuje tylko właściwego projektu i otwartych możliwości, by je rozwinąć. Wierzymy także, że nasze przedsiębiorstwa mają ogromny potencjał i mogą zdobyć świat, jeśli tylko będą miały odpowiednią platformę współpracy z globalnymi klientami – podsumowuje Przemysław Berendt, założyciel i prezes Talent Alpha (zdjęcie główne).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

duzy-sukces-polskiego-startupu-na-konferencji-w-paryzu