Partner serwisu Visa dla biznesu

Dzięki nim możesz studiować na Harvardzie

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
Opublikowano: 15 czerwca 2018, 12:54 Aktualizacja: 15 czerwca 2018, 12:57

Najlepsi uczniowie gimnazjów, studenci i absolwenci szkół wyższych mogą zyskać wsparcie i spełnić marzenia o studiach na Harvardzie, dzięki Konkursowi „Droga na Harvard”, którego partnerem strategicznym jest Fundacja BGŻ BNP Paribas.

BGŻ BNP Paribas wspomaga edukację

Celem Konkursu „Droga na Harvard” jest promowanie wśród najlepszych polskich uczniów i studentów idei studiowania, pogłębiania wiedzy i rozwijania swoich naukowych zainteresowań na najlepszych zagranicznych uczelniach. Idea Konkursu „Droga na Harvard” jest spójna z misją Fundacji BGŻ BNP Paribas oraz koncepcją autorskiego programu stypendialnego „Klasa”, dzięki któremu absolwenci gimnazjów z mniejszych miejscowości oraz rodzin w trudnej sytuacji materialnej otrzymują szansę na naukę w prestiżowych liceach partnerskich.

BGŻ BNP Paribas wspomaga polską edukację

– Jednym z priorytetów naszej Fundacji jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodych ludzi, którzy z różnych powodów mają ograniczone możliwości dalszego rozwoju. Staramy się to robić zarówno w ramach własnych, autorskich inicjatyw, jak i wspierając dobre praktyki innych organizacji.  Bez wątpienia należy do nich Konkurs „Droga na Harvard”, który nie tylko pomaga młodym ludziom w rozwijaniu ich naukowych i zawodowych pasji, ale także uczy odpowiedzialności za innych i dzielenia się swoim doświadczeniem. A to czyni z niego naprawdę wartościową inwestycję społeczną – mówi Kinga Pańczyszyn, menedżer ds. projektów społecznych w Banku BGŻ BNP Paribas.

W sumie do tegorocznej VIII edycji Konkursu napłynęło ponad 1000 zgłoszeń. Spośród nich Kapituła Konkursu w maju przyznała tytuł Finalisty 30 osobom. Następnym etapem były rozmowy z grupą wybranych finalistów, spośród których Kapituła przyznała tytuł Laureata Nagrody Głównej 4 osobom. Laureaci – w ramach nagrody – wyjadą we wrześniu na tygodniowy pobyt na Uniwersytecie Harvarda. Będą mieli szansę poznać jedną z najlepszych na świecie uczelni oraz jej studentów, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami pomocnymi, by dostać się na tę uczelnię.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dzieki-nim-mozesz-studiowac-na-harvardzie