Partner serwisu Visa dla biznesu

Już dziś pełne zaćmienie Słońca w USA. Zobaczcie gdzie je obejrzeć

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Przemysł kosmiczny
Opublikowano: 21 sierpnia 2017, 14:10 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 20:15

Już dzisiaj o godzinie 18 czasu polskiego w USA będzie widoczne pełne zaćmienie Słońca. Największymi szczęśliwcami są mieszkańcy Lincoln City w stanie Oregon, ponieważ to tam około godziny 19.16 lokalnego czasu będzie można podziwiać to zjawisko.

Pełne zaćmienia Słońca są widoczne z Ziemi około trzech razy do roku. Rzadko jednak zdarza się, aby takie zaćmienie miało miejsce nad gęsto zaludnionym terenem.

Czytaj także: Elon Musk o wojnie ze sztuczną inteligencją

Polacy również mogą zobaczyć zaćmienie!

Jeżeli zawczasu nie wykupiliście biletu do Lincoln City mamy dla Was dobrą informację. Transmisję wydarzenia będzie można obejrzeć między innymi na Facebooku i Twitterze. Pełna lista transmisji dostępna jest na oficjalnej stronie NASA.

Czytaj także: Google Doodle świętuje odkrycie nowych planet w układzie TRAPPIST-1

Po pojawieniu się w Oregonie cień Księżyca zacznie podążać nad wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Kontynent amerykański opuści chwilę po godzinie 22 lokalnego czasu.

Całkowite ciemności nad poszczególnymi lokalizacjami zapadną na około 2 minuty. Co ciekawe najbliższe pełne zaćmienie Słońca nad Polską nastąpi 7 października 2135 roku. Takie zjawisko powraca w to samo miejsce co 370 lat.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

dzis-pelne-zacmienie-slonca-usa-zobaczcie-gdzie-obejrzec