Medicover wybrał ten obszar ze względu na stale rosnącą liczbę dostawców oraz dynamiczny rozwój współpracy z obecnymi już partnerami. Wiąże się to z dużą  liczbą przygotowywanych i podpisywanych obustronnie dokumentów. Rocznie jest ich kilka tysięcy w zaledwie jednym procesie.

Autenti nawiązuje współpracę z Medicover

– Dział dostawców usług medycznych współpracuje z ponad 2,7 tys. dostawcami medycznymi. Wysyłka dokumentów generowała istotne koszty nie dając pewności, że zostaną one dostarczone na czas. Proces podpisywania dokumentów online zapewnia szybszy dostęp do usług medycznych pacjentom – wyjaśnia Karolina Akusz, Zastępca Dyrektora ds. Dostawców Usług Medycznych w Medicover

Po pierwszych tygodniach współpracy z Autenti już ponad połowę umów z nowymi dostawcami Medicover podpisuje właśnie na platformie polskiego fintechu, a liczba ta cały czas rośnie. Dzięki podpisowi elektronicznemu obieg wewnętrzny dokumentów został skrócony aż o dwa tygodnie, co jest dodatkową wartością w sytuacji, w której placówki i działy Medicover odpowiadające za kontakty z dostawcami, rozproszone są po całym kraju.

Strony podpisują dokumenty na dowolnych urządzeniach (telefon, komputer, tablet) oraz z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Dostawca usług medycznych, a więc podpisujący dokument nadany przez Medicover, nie ponosi żadnych kosztów związanych z procesem. Niczego też nie musi instalować, ani nawet zakładać konta na platformie Autenti – wyjaśnia fintech.

Medicover jest już kolejnym dużym partnerem Autenti. Wcześniej polski fintech nawiązał współpracę z takimi podmiotami jak BNP Paribas, Siemens Finance, Vienna Life, czy Open Finance.