ING Lease już od dłuższego czasu udostępnia klientom możliwość złożenia wniosku o leasing oraz samoobsługę umowy w trakcie jej trwania całkowicie online, za pośrednictwem systemów bankowości internetowej ING. Teraz spółka dodaje do tego kolejne możliwości – czytamy w komunikacie.

Cyfryzacja leasingu coraz bliżej

– Wprowadzamy automatyzacje, digitalizujemy procesy, tak aby klienci mogli skorzystać z naszej oferty szybko i wygodnie, w wybranym przez siebie momencie. Dzięki temu proces leasingowy jest prawie w 100% online. Prawie, gdyż formalną barierą, o którą od wielu lat rozbija się myślenie o cyfryzacji leasingu jest zapis w kodeksie cywilnym, który podtrzymuje wymóg zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. Teraz dzięki dostępnym technologiom oraz wykorzystaniu elektronicznego podpisu kwalifikowanego możemy pokonać tę barierę i zrobić znaczący krok w kierunku cyfryzacji leasingu – mówi Ewa Łuniewska, Prezes Zarządu ING Lease (Polska).

Elektroniczny podpis kwalifikowany pozwala klientom – małym, średnim i dużym firmom, a także korporacjom podpisywać dokumenty, w tym umowę leasingu, w sposób zdalny, bez konieczności spotykania się z doradcą, składania podpisu w placówce banku czy w obecności kuriera.

Technicznie jest to bardzo proste. Wystarczy, że reprezentanci klienta dysponują swoim elektronicznym podpisem kwalifikowanym, którym podpiszą dokumentację leasingową.

Nowości od ING Banku Śląskiego

Dla obecnych klientów ING Banku Śląskiego, którzy chcieliby skorzystać z nowego finansowania, jednak nie dysponują elektronicznym podpisem kwalifikowanym, spółka już w kwietniu udostępniła inne zdalne rozwiązanie z wykorzystaniem Portalu Klienta ING lub bankowości internetowej ING Business. Uwzględnia ono podpis tradycyjny i wysyłkę dokumentów pocztą lub kurierem.

A jak to wygląda zanim dojdzie do podpisania umowy? Doradca ustala z klientem preferowaną dla niego formę podpisania dokumentacji leasingowej. W przypadku, gdy jest to pierwsza relacja klienta z ING, ING Leasing dodatkowo zaprasza  do udziału w e-Spotkaniu z doradcą za pośrednictwem np. Skype for Business. Podczas takiego spotkania online klient może poznać ofertę, dobrać parametry i warianty finansowania, a także zadać nurtujące pytania co do zdalnego procesu podpisanie umowy.