Partner serwisu Visa dla biznesu

Elektryczne hulajnogi Bird debiutują w Trójmieście

Fintek
Fintek
#Elektromobilność
Opublikowano: 11 marca 2020, 12:30 Aktualizacja: 11 marca 2020, 14:22

Od 12 marca mieszkańcy i goście Trójmiasta mogą korzystać z hulajnóg elektrycznych Bird. Firma udostępni 400 jednośladów Bird One – na początek w Gdańsku i w Sopocie. Do Gdyni hulajnogi trafią na początku kwietnia.

Elektryczne hulajnogi Bird debiutują w Trójmieście

Bird zadebiutował w Polsce w Warszawie w kwietniu 2019 roku. Następnie wystartował także w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Aplikacja pomaga rozwiązać problem „ostatniej mili”, kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie, aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne. Odblokowanie hulajnogi kosztuje 3  zł + 50 groszy za każdą minutę jazdy.

Hulajnogi Bird wjeżdżają do Trójmiasta

– W Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu z naszej usługi skorzystały już setki tysięcy użytkowników. Cieszymy się, że możemy rozpocząć działalność w kolejnych miastach w Polsce i wypełniać naszą misję, czyli ułatwiać mieszkańcom dbanie o środowisko. Chcemy przekonać kierowców do zrezygnowania z samochodów i nakłonić do wykorzystywania hulajnóg elektrycznych – mówi Mathieu Deloly, General Manager Poland w Bird.

Do dyspozycji mieszkańców Trójmiasta będą modele Bird One, które zostały zaprojektowane w Kaliforni i charakteryzują się długą żywotnością akumulatora oraz zasięgiem – aż do 50 km na jednym naładowaniu. Uaktualnione funkcje konstrukcyjne obejmują: zwiększoną gęstość ramy, reagujący układ hamulcowy, brak odsłoniętych kabli, panele serwisowe z szybkim dostępem, ulepszone oświetlenie i większą stabilność na wyboistych drogach.

Elektryczne hulajnogi na minuty cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W głównych miastach działają już takie firmy jak Lime, hive, Bird, czy CityBee. Kilka tygodni temu pierwsza z nich wprowadziła nawet subskrypcję na odblokowywanie jednośladów Lime Pass. Jeśli zastanawiacie się czy bardziej opłaca się wypożyczać hulajnogę, czy kupić własną odsyłamy do podlinkowanego tekstu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

elektryczne-hulajnogi-bird-debiutuja-w-trojmiescie