Bird zadebiutował w Polsce w Warszawie w kwietniu 2019 roku. Następnie wystartował także w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Aplikacja pomaga rozwiązać problem „ostatniej mili”, kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie, aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne. Odblokowanie hulajnogi kosztuje 3  zł + 50 groszy za każdą minutę jazdy.

Hulajnogi Bird wjeżdżają do Trójmiasta

– W Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu z naszej usługi skorzystały już setki tysięcy użytkowników. Cieszymy się, że możemy rozpocząć działalność w kolejnych miastach w Polsce i wypełniać naszą misję, czyli ułatwiać mieszkańcom dbanie o środowisko. Chcemy przekonać kierowców do zrezygnowania z samochodów i nakłonić do wykorzystywania hulajnóg elektrycznych – mówi Mathieu Deloly, General Manager Poland w Bird.

Do dyspozycji mieszkańców Trójmiasta będą modele Bird One, które zostały zaprojektowane w Kaliforni i charakteryzują się długą żywotnością akumulatora oraz zasięgiem – aż do 50 km na jednym naładowaniu. Uaktualnione funkcje konstrukcyjne obejmują: zwiększoną gęstość ramy, reagujący układ hamulcowy, brak odsłoniętych kabli, panele serwisowe z szybkim dostępem, ulepszone oświetlenie i większą stabilność na wyboistych drogach.

Elektryczne hulajnogi na minuty cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. W głównych miastach działają już takie firmy jak Lime, hive, Bird, czy CityBee. Kilka tygodni temu pierwsza z nich wprowadziła nawet subskrypcję na odblokowywanie jednośladów Lime Pass. Jeśli zastanawiacie się czy bardziej opłaca się wypożyczać hulajnogę, czy kupić własną odsyłamy do podlinkowanego tekstu.