Według danych Bird od kwietnia bieżącego roku użytkownicy z Warszawy przejechali tyle kilometrów, że mogliby objechać Ziemię ponad 6 razy. Aplikacja pomaga rozwiązać problem „ostatniej mili”, kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne.

Jak korzystać z elektrycznych hulajnóg? Ile to kosztuje?

Jak skorzystać z hulajnogi Bird? Na początek pobierz aplikację Bird i załóż konto. Następnie otwórz apkę i znajdź dostępną hulajnogę niedaleko twojej lokalizacji. Potem wystarczy zeskanować kod QR z hulajnogi aby rozpocząć przejazd – odblokowanie jednośladu kosztuje 3 zł + 50 groszy za każdą minutę jazdy. Po zakończeniu przejazdu należy zostawić pojazd w bezpiecznym miejscu, tak aby nie blokował chodników, ani innych przestrzeni publicznych. Na koniec kończymy podróż z poziomu aplikacji.

Na razie w Polsce działa pięciu dostawców wypożyczających hulajnogi na minuty. Poniżej lista firm oferujących swoje usługi w Warszawie:

  • Lime – 3 zł za wypożyczenie i 50 groszy za minutę,
  • hive – 2,50 zł za wypożyczenie i 45 groszy za minutę,
  • Bird – 3 zł za wypożyczenie i 50 groszy za minutę,
  • CityBee – 2,50 zł za wypożyczenie i 45 groszy za minutę,
  • blinkee.city – 2,50 zł za wypożyczenie i 49 groszy za minutę.

A tutaj porównanie ofert Lime i hive.

Przy okazji warto przypomnieć o planowanych zmianach w prawie. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowymi przepisami, zgodnie z którymi elektryczne hulajnogi będą traktowane jak pojazdy. Oznacza to mniej więcej tyle, że ich użytkownicy będą mieli zbliżone prawa do tych, które obowiązują rowerzystów.