Partner serwisu Visa dla biznesu

Elektryczne hulajnogi Bird lądują we Wrocławiu

Fintek
Fintek
#Elektromobilność
Opublikowano: 27 czerwca 2019, 11:56 Aktualizacja: 28 czerwca 2019, 12:46

Elektryczne hulajnogi Bird są już dostępne we Wrocławiu. Tym samym mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mogą korzystać z trzech rodzajów jednośladów – Lime, hive i Bird.

Według danych Bird od kwietnia bieżącego roku użytkownicy z Warszawy przejechali tyle kilometrów, że mogliby objechać Ziemię ponad 6 razy. Aplikacja pomaga rozwiązać problem „ostatniej mili”, kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne.

Jak korzystać z elektrycznych hulajnóg? Ile to kosztuje?

Jak skorzystać z hulajnogi Bird? Na początek pobierz aplikację Bird i załóż konto. Następnie otwórz apkę i znajdź dostępną hulajnogę niedaleko twojej lokalizacji. Potem wystarczy zeskanować kod QR z hulajnogi aby rozpocząć przejazd – odblokowanie jednośladu kosztuje 3 zł + 50 groszy za każdą minutę jazdy. Po zakończeniu przejazdu należy zostawić pojazd w bezpiecznym miejscu, tak aby nie blokował chodników, ani innych przestrzeni publicznych. Na koniec kończymy podróż z poziomu aplikacji.

Na razie w Polsce działa pięciu dostawców wypożyczających hulajnogi na minuty. Poniżej lista firm oferujących swoje usługi w Warszawie:

  • Lime – 3 zł za wypożyczenie i 50 groszy za minutę,
  • hive – 2,50 zł za wypożyczenie i 45 groszy za minutę,
  • Bird – 3 zł za wypożyczenie i 50 groszy za minutę,
  • CityBee – 2,50 zł za wypożyczenie i 45 groszy za minutę,
  • blinkee.city – 2,50 zł za wypożyczenie i 49 groszy za minutę.

A tutaj porównanie ofert Lime i hive.

Przy okazji warto przypomnieć o planowanych zmianach w prawie. Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowymi przepisami, zgodnie z którymi elektryczne hulajnogi będą traktowane jak pojazdy. Oznacza to mniej więcej tyle, że ich użytkownicy będą mieli zbliżone prawa do tych, które obowiązują rowerzystów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

elektryczne-hulajnogi-we-wroclawiu