Przypomnijmy, że Tesla została ukarana grzywną 40 mln dolarów za tweety Elona Muska dotyczące rzekomej prywatyzacji firmy. Dodatkowo w ramach ugody z SEC Musk zgodził się ustąpić z jednego z dwóch zajmowanych stanowisk w firmie. Elon Musk zachowa pozycję CEO Tesli.

Robyn Denholm nową prezes Tesli

Robyn Denholm nowym prezesem Tesli

Robyn Denholm do tej pory piastowała funkcję dyrektora finansowego (CFO) i managera w jednej z największych firm telekomunikacyjnych w Australii – Telstra. Dodatkowo od 2014 roku zasiadała w radzie nadzorczej Tesli. Za 6 miesięcy Denholm przestanie pełnić rolę CFO w Telstra i w całości poświęci się pracy w Tesli.

Robyn Denholm posiada doświadczenie zarówno w branży technologicznej, jak i motoryzacyjnej. W komunikacie na stronie Tesli czytamy, że nowa prezes bardzo dobrze zna zarówno rynek australijski, jak i ten z Doliny Krzemowej. Elon Musk pogratulował wyboru swojej następczyni i zadeklarował, że w razie potrzeby będzie jej służył pomocą.

Na koniec warto nieco rozwinąć temat konfliktu na linii Tesla – SEC. Kilka miesięcy temu Elon Musk ogłosił na Twitterze, że zamierza sprywatyzować Teslę i posiada już na ten cel odpowiednie fundusze. Pieniądze miał zapewnić fundusz z Arabii Saudyjskiej, co ostatecznie okazało się nieprawdą. Tesla pozostała na giełdzie, a SEC (odpowiednik amerykańskiego KNF-u) wszczęło postępowanie przeciwko firmie i Muskowi za opublikowanie fałszywych i mylnych wypowiedzi, które mogły mieć na celu manipulacje kursem akcji Tesli. Cała przygoda kosztowała Elona Muska posadę prezesa firmy i 20 mln dolarów (drugie 20 mln USD musiała dołożyć sama spółka). Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.