Darmowy dostęp do Empik Premium został uruchomiony w połowie marca. Dzięki temu użytkownicy mieli zaoszczędzić łącznie już 144 mln złotych. To między innymi bezpłatny dostęp do ponad 13 tysięcy audiobooków i e-booków oraz do oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go, a także dostawa zamówień kurierem i do paczkomatów za 0 zł. Empik Premium oferuje również 15% stałej zniżki w salonach i do 20% rabatu na setki tysięcy produktów na Empik.com.

Z Empik Premium wciąż można korzystać za darmo

Oferta skierowana jest do wszystkich – obecni subskrybenci otrzymali kolejny raz automatyczne wydłużenie darmowego dostępu, a nowo zainteresowani wciąż mogą dołączyć do tego grona, aktywując darmowy pakiet Empik Premium – czytamy w komunikacie.

Podczas pandemii uruchomiona została aplikacja do streamingu muzyki Empik Music, z której posiadacze Empik Premium mogą korzystać przez 60 dni za darmo. W bazie Empik Music znajdują się miliony utworów od takich wytwórni jak Warner, Sony, czy Universal. Jeśli chodzi o treści lokalne, to będzie je dostarczać polska e-Muzyka.

Po okresie próbnym Empik Music to wydatek rzędu 16,67 złotych miesięcznie, przy wykupie rocznej subskrypcji. Niestety Empik nie udostępnia na razie abonamentów grupowych (takich jak konkurencyjne Spotify), ale przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że mają w planach wprowadzenie takiego rozwiązania w przyszłości.