Chociaż decyzja ta jeszcze nie oznacza ostatecznej zgody na obrót ETF-ami Ethereum w USA, jest to duży krok naprzód. Analitycy przewidują, że ostateczna decyzja może zapaść w ciągu kilku tygodni. Jeśli SEC zatwierdzi wnioski, na amerykańskich giełdach pojawi się 8 funduszy ETF typu spot na Ethereum.

SEC zatwierdza ETF-y na kryptowalutę Ethereum

W swoim komunikacie Binance, giełda kryptowalut, przypomnina, że przed zeszłotygodniową decyzją, na siedmiu rynkach już notowanych było już 27 aktywnych ETF-ów Ethereum. Ponadto, na pięciu różnych rynkach geograficznych oferowanych i notowanych jest 32 ETF-ów spot Bitcoin.

„Inwestycje w Ethereum Spot ETF będą prawdopodobnie stałe, stabilne i niezbyt gwałtowne. Tak było w przypadku amerykańskich Bitcoin Spot ETF, które w ciągu pierwszych pięciu miesięcy przyniosły ponad 13,3 miliarda dolarów napływów, i możemy spodziewać się podobnej trajektorii również w tym przypadku” – czytamy w komunikacie Binance.

Według Binance, ten najnowszy krok naprzód doprowadzi do dalszej akceptacji regulacyjnej, torując drogę dla szerszego przyjęcia aktywów cyfrowych na całym świecie — czy to ETH, BTC czy innych.

Na marginesie warto przypomnieć, że organ nadzoru finansowego w Hongkongu dał już zielone światło dla pierwszej partii bitcoinowych funduszy ETF. Tym samym Hongkong stał się pierwszym regionem w obszarze Azji i Pacyfiku, który zatwierdził ETF oparty o kryptowaluty.