Kurs Bitcoina utrzymuje się na poziomie powyżej 56 tys. USD. Przypomnijmy, że na koniec kwietnia BTC targała przecena obniżając kurs z blisko 65 tys. USD do 47 tys. USD w zaledwie 10 dni. Jedną z przyczyn była zapowiedź Joe Bidena, że zwiększy się opodatkowanie zysków kapitałowych, ale od tamtej pory najpopularniejsza kryptowaluta świata odrobiła większość strat.

Nowym czarnym koniem na rynku kryptowalut jest Etherum

To druga pod względem popularności i kapitalizacji kryptowaluta na świecie. Obecnie jej kurs wynosi ponad 3,4 tys. USD podczas, gdy na początku kwietnia znajdował się on poniżej 2 tys. USD. ETH wystrzelił w grudniu 2020 roku – wówczas płacono za niego ok. 500 USD. Od tamtej pory kapitalizacja tej kryptowaluty zwiększyła się ponad 5-krotnie.

Kryptowaluty to ekonomiczny fenomen, który wszedł do mainstreamu. Na razie kurs najpopularniejszych kryptowalut opiera się negatywnym prognozom. Wzrosty wspierają nowe zapowiedzi związane z upowszechnieniem krypto wśród metod zapłaty, aczkolwiek biorąc pod uwagę zmienność kursu – średnio nadają się do płatności, a bardziej traktowane są jako inwestycja. Pomimo wzrostów – wciąż bardzo niepewna i obciążona dużym ryzykiem, w tym ryzykiem regulacyjnym.

/LP