Obecnie za 1 ETH trzeba zapłacić ok. 4,1 tys. USD. Jeszcze pod koniec tygodnia cena wynosiła 3,4 tys. USD. Kurs w ostatnich 24h wzrósł o ponad 5%, a w ciągu 7 dni o blisko 30%. Kapitalizacja rynkowa Etherum to 473 mld USD – czyli ok. 50% wartości wszystkich bitcoinów.

Za 1 BTC trzeba zapłacić 58 tys. USD – jeszcze w połowie kwietnia za bitcoina trzeba było zapłacić blisko 65 tys. Potem kurs spadł do 48 tys. USD i od tamtej pory systematycznie odrabia straty.

„Bajer” Muska, czyli ciekawa sytuacja na rynku Dogecoina

Po niestabilnym weekendzie cena wzrosła. – Spodziewano się, że weekendowy występ będzie przełomowym momentem dla Doge, jednak podczas jednego ze skeczów Musk w żartach opisał Dogecoin jako „bajer”. Komentarz wywołał wyprzedaż Doge’a, który spadł do 0,42 dolara, po czym jego cena wzrosła o około 25 proc. do poziomu 0,53 dolarów dziś rano – napisał w komentarzu Simon Peters z eToro.

Innymi słowy, rynek kryptowalut tradycyjnie dostarcza emocji. A kluczowym czynnikiem odpowiedzialnym za kształtowanie cen najwyraźniej jest nie kto inny, a sam Elon Musk. Jak widać – to od jego słów, decyzji i tweetów uzależnione są wahania na tym rynku, co samo w sobie powinno stanowić przestrogę dla potencjalnych inwestorów-amatorów.

/LP