Firma z globalnej rodziny IKEA, Ikano Bank, oferuje usługi bankowe i finansowe. Składają się na to zarówno produkty skierowane bezpośrednio do konsumentów: karty kredytowe, pożyczki i lokaty, jak i te dla biznesu: firmowe karty, finansowanie sprzedaży, leasing i faktoring.

Bezpieczeństwo i automatyzacja dzięki RegTech

TruNarrative dostarcza rozwiązania RegTech w Europie i Ameryce Północnej. Pozwalają one między innymi na zautomatyzowanie i usprawnienie płatności.

Platforma TruNarative zapewnia możliwości onboardingu klientów i narzędzia do minimalizowania ryzyka transakcji, takich jak: zapobieganie przestępstwom finansowym, wykrywanie prania brudnych pieniędzy, identyfikacja i weryfikacja biometryczna, czy KYC (Know Your Customer).

Ikano Bank szukał rozwiązań, aby usprawnić swoją globalną strategię zapobiegania przestępstwom finansowym i wesprzeć szerszą transformację cyfrową banku. Bank wymagał skalowalnego rozwiązania do onboardingu, które będzie szybko reagować na nowe metody fraudów i płynnie integrował się z ich nowym systemem bankowym.

Na początku 2021 roku IKEA przejęła 49% udziałów w Ikano Banku. Firmy powstały z tej samej grupy założycieli i współpracowały ze sobą już wcześniej. Ikano Bank był dostawcą usług finansowych dla IKEI w 8 krajach, w tym Polsce. Dzięki przejęciu IKEA będzie mogła zaoferować pełen zestaw usług bankowych w swoich sklepach. Firma w przyszłości planuje przejąć też pozostałe 51% udziałów w Ikano.