– Obserwując pozytywny wpływ płatności abonamentowych na rynek, jako pierwsza firma dostarczająca zakupy spożywcze wprowadziliśmy subskrypcję PLUS, czyli miesięczny lub roczny abonament na zakupy, które można zrobić za naszym pośrednictwem w Kaufland, Carrefour, Auchan, Lidlu, Biedronce oraz sieci E.Leclerc, a wkrótce w kolejnych sklepach – mówi Anna Podkowińska-Tretyn, Dyrektor Generalna Everli.

Oszczędność na dostawie i łatwiejsze zamawianie

Subskrypcja PLUS polega na dostarczaniu towarów przez personalnego szopera przywożącego zakupy pod drzwi, w zamian za płatność abonamentową, która związana jest z jednorazowym – miesięcznym (19,90 zł) lub rocznym (199 zł) kosztem dostawy. Warto zaznaczyć, że są to ceny promocyjne, obowiązujące do grudnia 2020 roku. Po tym czasie stawki subskrypcji PLUS będą wynosić odpowiednio 25 zł i 250 zł.

Co zyskuje klient dzięki subskrypcji? Chodzi przede wszystkim o:

  • Oszczędność na dostawie regularnej – darmową dostawę przy każdym zamówieniu powyżej
    100 zł,
  • Brak opłaty za dostawę ekspresową,
  • Łatwiejsze zamawianie oraz uproszczony proces płatności,
  • Atrakcyjne oferty i promocje dostępne tylko dla subskrybentów.

Abonament to szczególnie korzystna opcja dla osób, które za pośrednictwem platformy robią zakupy częściej. Szoperzy jeżdżą samochodami, dlatego obowiązują ich znacznie wyższe limity wagowe, które umożliwiają swobodne dostarczenie większych zakupów. Zamawiający ma możliwość kontroli zamówienia do ostatniej chwili, jest również w stałym kontakcie w razie potrzeby przygotowania zamiennika produktu – czytamy w komunikacie.

Everli to platforma służąca do zakupów spożywczych online, których można dokonywać w sklepach typu Lidl, Biedronka, Auchan, czy Carrefour. Usługa jest dostępna w 17 miastach w Polsce. Wcześniej firma nosiła nazwę Szopi.pl. Pandemia koronawirusa sprawiła, że na rynku zaczęło pojawiać się więcej tego typu rozwiązań.

Jako przykłady można podać TrafiSzop od firmy carsharingowej Traficar, czy dalsze rozwijanie zakupów online przez Biedronkę wspólnie z Glovo.