Partner serwisu Visa dla biznesu

Exodus klientów Play i spore zyski Plusa. Najnowsze dane UKE

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Telekomunikacja
Opublikowano: 7 stycznia 2020, 13:40 Aktualizacja: 7 stycznia 2020, 13:40

Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił raport dotyczący przenoszenia numerów komórkowych w IV kwartale 2019 roku. Okazuje się, że najwięcej klientów straciło P4, czyli operator sieci Play. Z kolei na przeciwległym biegunie znalazł się Polkomtel i jego sieć Plus.

Plus

W sumie w IV kwartale zeszłego roku P4 straciło aż 65 tys. klientów, a z numeru w Play zrezygnowało aż 137 tys. osób (przy pozyskaniu 72 tys. nowych użytkowników). Po drugiej stronie barykady znajduje się Polkomtel, należący do Cyfrowego Polsatu – sieć Plus pozyskała w analizowanym okresie ponad 34 tys. nowych klientów. Numer do Plusa postanowiło przenieść ponad 101 tys. użytkowników (zrezygnowało 67,6 tys.).

Pełny raport UKE można pobrać tutaj.

Plus ponownie z najlepszym bilansem nowych klientów

Ujemny bilans liczby klientów odnotowano również w przypadku Orange Polska i T-Mobile Polska. Sieci straciły odpowiednio 18 tys. i 8 tys. użytkowników. Z danych UKE wynika, że w całym IV kwartale 2019 roku przeniesionych zostało łącznie 410 tys. numerów – najwięcej, bo prawie 147 tys. przeniesień zanotowano w grudniu.

To już kolejny kwartał, w którym sieć Play traci największą liczbę klientów. W III kwartale 2019 z numeru w Play zrezygnowało 63 tys. osób. W tamtym okresie ponownie najlepszy okazał się Plus, który pozyskał prawie 40 tys. nowych użytkowników.

Telekomy rywalizują ze sobą nie tylko w kwestii pozyskiwania nowych klientów, ale także w aspekcie wdrażania nowych technologii. Chodzi między innymi o testy sieci 5G, które prowadzi na przykład Orange Polska – w Warszawie, Lublinie i Zakopanem. Teraz francuski telekom, wspólnie z Instytutem Łączności i firmą Ericsson przeanalizuje działanie dronów w ramach sieci 5G.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

exodus-klientow-play-i-spore-zyski-plusa-najnowsze-dane-uke