Gabi (skrót od „Get a better insurance”), pomimo swojego polskiego rodowodu, działa na rynku amerykańskim, a jego główna siedziba znajduje się w San Francisco. Teraz spółka została przejęta przez Experiana, firmę zajmującą się analizą ryzyka kredytowego. Kwota transakcji to 320 mln dolarów, czyli około 1,3 mld złotych.

Insurtech Gabi przejęty przez Experiana za 320 mln USD

Od momentu powstania insurtech Gabi pozyskał 39 mln USD dofinansowania w 4 rundach inwestycyjnych. W gronie inwestorów znajdują się takie podmioty jak Canvas Ventures, Mubadala Ventures, Northwestern Mutual Future Ventures, czy Correlation Ventures.

Startup został założony w 2016 roku przez Krzysztofa Kujawę i Pawła Olszewskiego. Dzięki Gabi można porównać oferty ubezpieczeń mieszkaniowych i komunikacyjnych – na przykład wysyłając PDF-a ze swoją aktualną polisą. Dzięki posiadaniu informacji o posiadanym przez klienta ubezpieczeniu insurtech może zaproponować bardziej atrakcyjne oferty.

Firma działa w Stanach Zjednoczonych, ale posiada także biuro w Łodzi. W sumie startup zatrudnia około 180 pracowników.

Przejęcie Gabi to kolejne wydarzenie, które można zakwalifikować jako sukces polskiego startupu za granicą. Ostatnio fintech Ramp pozyskał 220 mln USD w rekordowej Serii A – dotychczas podobne rundy finansowania w Polsce zebrały tylko Booksy, Brainly, DocPlanner i Uncapped. Firma działa w obszarze kryptowalut.