Facebook osiągnął 2,45 mln użytkowników miesięcznie. To wzrost o 40 mln względem II kw. 2019 roku. Dziennie z serwisu Marka Zuckerberga korzysta 1,62 mld ludzi wobec 1,58 mld w poprzednim kwartale. Firma odnotowała ok. 6 mld dolarów zysku.

Rekordowe przychody

Największy serwis społecznościowy na świecie osiągnął 17,6 mld przychodów – 29% więcej niż rok temu.

W Europie Facebook ma 288 mln użytkowników. W USA i Kanadzie aż 189 mln, a w Azji – 627 mln. Największe przychody Facebook odnotował w USA – ponad 8,4 mld dolarów. Na drugim miejscu jest Europa z 4,1 mld dolarów przychodów, następnie Azja – z 3,2 mld dolarów i tzw. „reszta świata”, która wygenerowała 1,7 mld dolarów.

Łącznie dostęp do serwisów Marka Zuckerberga posiada ok. 2,2 mld użytkowników, którzy codziennie korzystają z Facebooka, Instagrama, WhatsApp lub Messengera. W Polsce z Facebooka korzysta ok. 17 mln osób.

Dodajmy, że przeciętny użytkownik w tygodniu przewijając „walla” absorbuje ok. 700 metrów treści. Tak, „przewijalność” walla liczy się w metrach.

Facebook Bank dla 2 mld ludzi

Facebook to największy serwis społecznościowy świata, który zarabia głównie na reklamach i analizie danych. Jednakże, idąc śladem chińskiego odpowiednika, czyli WeChata, firma Marka Zuckerberga ma chrapkę na zaproponowanie użytkownikom także usług finansowych.

W tym celu tworzona jest kryptowaluta Libra, która miałaby być instrumentem płatniczym umożliwiającym wykonywanie np. szybkich przelewów via Messenger. Projekt wg Zuckerberga ma wspomóc inkluzję finansową. Z drugiej strony instytucje nadzorujące rynki finansowe stoją na stanowisku, że Libra może zagrozić stabilności gospodarczej, dlatego z dużą niechęcią podchodzą do planów Facebooka.