Partner serwisu Visa dla biznesu

Facebook wprowadza zdjęcia 3D. Potrzebny najlepszy telefon świata, czyli iPhone

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#Facebook#iPhone
Opublikowano: 12 października 2018, 17:29 Aktualizacja: 2 września 2019, 11:21

Od 12 października użytkownicy iPhone’ów mogą robić zdjęcia w 3D. Facebook dotrzymał obietnicy złożonej na swojej dorocznej konferencji F8 w maju. Rozwiązanie oparte jest na „sztucznej inteligencji”.

Facebook nieustannie wdraża innowacje, których celem jest przyciągnięcie jeszcze większej liczby użytkowników i zachęcenie starych do pozostania. Nowe funkcje to także odpowiedź firmy na kryzys wizerunkowy jakiego portal doświadczył w związku z ogromnym wyciekiem danych we wrześniu br. Więcej przeczytasz tutaj.  Niebawem Facebook zamierza wdrożyć opcję randkową –  w ten sposób rzuca wyzwanie Tinderowi, który niedawno wprowadził opcję Top Picks.

sprawdź ofertę Apple

Głębia obrazu

Facebook przechodzi stopniową ewolucję. Najpierw były posty i zdjęcia, potem otrzymaliśmy możliwość kręcenia i udostępniania filmików, a następnie prowadzenia transmisji na żywo. Teraz przyszedł czas na zdjęcia sferyczne i fotografie w 3D. Celem tej funkcji jest dodanie „głębi” do zdjęć portretowych – zdjęcie robią obie kamery telefonu. Na razie będzie to funkcja dostępna tylko dla posiadaczy iPhone’ów.

Aby tworzyć zdjęcia 3D za pomocą iPhone’a 7+, 8+, X lub XS (więcej telefonów będzie współpracować z tą funkcją w przyszłości) wynalazcy zalecają trzymanie obiektu w odległości od 75 do 100 cm od fotografowanego na pierwszym tle obiektu oraz utrzymania wyraźnego tła. Wyraźne kolory sprawią, że warstwy będą lepiej rozdzielone. Nowa forma prezentacji może sprawić, że stanie się ona obowiązkową wizytówką tym bardziej, że coraz więcej fotograficznych wspomnień z naszych spotkań towarzyskich udostępniamy w mediach społecznościowych.

PRZEJDŹ DO SKLEPU APPLE I CIESZ SIĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘTEM


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

facebook-wkracza-w-technologie-zdjec-w-3d-na-iphoneach