– Witamy zespół PayBright w Affirm i nie możemy doczekać się tej współpracy. Razem możemy zapewnić wygodę zakupów jeszcze większej grupie klientów. Z kolei sprzedawcy zyskają więcej możliwości na przyśpieszenie rozwoju swojego biznesu – mówi Max Levchin, CEO i założyciel Affirm.

Affirm przejmuje kanadyjski fintech PayBright

PayBright to jeden z największych dostawców odroczonych płatności (BNPL) w Kanadzie. Fintech współpracuje z ponad 7 tys. lokalnych i międzynarodowych detalistów. Firma pozwala rozłożyć płatności nawet na 60 miesięcy – w przypadku większych zakupów. W komunikacie czytamy, że PayBright nie wymaga od klientów wnioskowania o kartę kredytową i nie nalicza ukrytych opłat w postaci odsetek.

Dzięki przejęciu PayBright, Affirm może rozwinąć swoją działalność na kanadyjskim rynku. Obecnie firma Maxa Levchina (jednego z założycieli PayPal) obsługuje ponad 6,2 mln amerykańskich i kanadyjskich klientów. Fintech współpracuje także z około 6,5 tys. sprzedawców w Stanach Zjednoczonych. Chodzi między innymi o takie marki jak Walmart, Audi, czy Expedia.

Akwizycja PayBright to ważny krok na drodze rozwoju Affirm. Firma przygotowuje się do debiutu na giełdzie, a jej wycena ma sięgać 9 mld dolarów. Ostatnio w zgłoszeniu do Securities and Exchange Commission (SEC) fintech przedstawił kilka szczegółów na temat planowanego IPO. Za akcje Affirm trzeba będzie zapłacić od 33 do 38 USD. W sumie za sprawą debiutu na giełdzie spółka chce pozyskać około 935 mln dolarów.

/RT