W ramach programu Future Fund obecni i nowi inwestorzy Billona wpłacili 1,005 mln funtów (ok. 4,9 mln zł) w formie pożyczki zamiennej na akcje (convertible loan notes). Analogiczną kwotę zainwestował rząd brytyjski za pośrednictwem banku inwestycyjnego British Business Bank. Wartość inwestycji może jeszcze wzrosnąć do końca października 2020 r. o kolejne 500 tys. funtów pozyskanych od kolejnych prywatnych inwestorów – wyjaśnia fintech w komunikacie.

Billon z kolejnym dofinansowaniem

– Dzięki programowi Future Fund możemy lepiej pomagać klientom w cyfrowej transformacji i rozwojowi nowych modeli biznesowych odpowiadających na wyzwania świata po pandemii COVID-19. Jestem bardzo wdzięczny naszym inwestorom oraz Future Fund za pozytywną i natychmiastową  reakcję w apogeum kryzysu  – mówi Wojtek Kostrzewa, prezes grupy Billon.

Future Fund to fundusz ustanowiony przez rząd Wielkiej Brytanii w kwietniu 2020 r., mający wesprzeć startupy i innowacyjne firmy dotknięte przez pandemię koronawirusa i kryzys gospodarczy. Warunkiem otrzymania rządowego wsparcia było zagwarantowanie finansowania w co najmniej  takiej samej wysokości od inwestorów prywatnych. Fundusz dofinansował do tej pory 320 firm na łączną sumę ponad 320 mln funtów.

Billon zamknął w marcu tego roku inwestycyjną rundę A z wynikiem 6 mln dolarów (25 mln zł). Polsko-brytyjski fintech otrzymał do tej pory na rozwój swojej działalności prawie 20 mln dolarów (74 mln zł) od inwestorów indywidualnych, instytucjonalnych oraz w formie grantów R&D. Billon zajmuje się przede wszystkim rozwojem technologii blockchain.