Jak rozwinąć branżę fintech w Polsce? Zdaniem Marka Bosaka, dyrektora ds. komunikacji Vivus Finance, najlepszym sposobem jest rozwój obecnej infrastruktury. Takie „dokładanie cegiełek” ma wznieść sektor na jeszcze wyższy poziom. Czy to oznacza, że rewolucja i agresywne zmiany nie są potrzebne?

– Takimi dwiema nogami, które istnieją w Polsce jest po pierwsze obszar pożyczkowy i po drugie płatności. Jeżeli do obszaru pożyczkowego będziemy dokładać na przykład scoring, współpracę z partnerami zewnętrznymi albo pożyczki społecznościowe, to cały obszar znacznie urośnie. W płatnościach można dołożyć pożyczki, weryfikację tożsamości albo różne waluty. Dzięki równomiernemu rozwojowi obu odnóg rynek fintech się nie zawali i będzie rozwijał się w zadowalającym tempie – komentował Marek Bosak.

Zapraszamy również na kolejne materiały z Fintech Brunch#2. Na Fintek.pl pojawią się zarówno rozmowy z gośćmi, jak i pełna, obszerna relacja z wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nowymi materiałami.