Partner serwisu Visa dla biznesu

Fintech Brunch#2 – jak skutecznie rozwijać branżę FinTech w Polsce?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 15 listopada 2017, 13:10 Aktualizacja: 5 maja 2019, 19:39

25 października w warszawskiej Klubokawiarni Miłość odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Fintech Brunch. Tematem przewodnim były wizje inwestycji, których celem ma być stworzenie z Polski zagłębia technologiczno-finansowego na wzór kalifornijskiej „Doliny Krzemowej”.

Fintech Brunch#2 - jak skutecznie rozwijać branżę FinTech w Polsce?

Jak rozwinąć branżę fintech w Polsce? Zdaniem Marka Bosaka, dyrektora ds. komunikacji Vivus Finance, najlepszym sposobem jest rozwój obecnej infrastruktury. Takie „dokładanie cegiełek” ma wznieść sektor na jeszcze wyższy poziom. Czy to oznacza, że rewolucja i agresywne zmiany nie są potrzebne?

– Takimi dwiema nogami, które istnieją w Polsce jest po pierwsze obszar pożyczkowy i po drugie płatności. Jeżeli do obszaru pożyczkowego będziemy dokładać na przykład scoring, współpracę z partnerami zewnętrznymi albo pożyczki społecznościowe, to cały obszar znacznie urośnie. W płatnościach można dołożyć pożyczki, weryfikację tożsamości albo różne waluty. Dzięki równomiernemu rozwojowi obu odnóg rynek fintech się nie zawali i będzie rozwijał się w zadowalającym tempie – komentował Marek Bosak.

Zapraszamy również na kolejne materiały z Fintech Brunch#2. Na Fintek.pl pojawią się zarówno rozmowy z gośćmi, jak i pełna, obszerna relacja z wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fintech-brunch2-skutecznie-rozwijac-branze-fintech-w-polsce