22 lutego 2018, 09:00:Big Data Tech Warsaw 2018 - Airport Hotel Okęcie, ul. 17 Stycznia 24, 02-146 Warszawa, Polska

Fintech Brunch#2 – jak skutecznie rozwijać branżę FinTech w Polsce?

Fintech Brunch#2 - jak skutecznie rozwijać branżę FinTech w Polsce?

25 października w warszawskiej Klubokawiarni Miłość odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Fintech Brunch. Tematem przewodnim były wizje inwestycji, których celem ma być stworzenie z Polski zagłębia technologiczno-finansowego na wzór kalifornijskiej „Doliny Krzemowej”.

Jak rozwinąć branżę fintech w Polsce? Zdaniem Marka Bosaka, dyrektora ds. komunikacji Vivus Finance, najlepszym sposobem jest rozwój obecnej infrastruktury. Takie „dokładanie cegiełek” ma wznieść sektor na jeszcze wyższy poziom. Czy to oznacza, że rewolucja i agresywne zmiany nie są potrzebne?

– Takimi dwiema nogami, które istnieją w Polsce jest po pierwsze obszar pożyczkowy i po drugie płatności. Jeżeli do obszaru pożyczkowego będziemy dokładać na przykład scoring, współpracę z partnerami zewnętrznymi albo pożyczki społecznościowe, to cały obszar znacznie urośnie. W płatnościach można dołożyć pożyczki, weryfikację tożsamości albo różne waluty. Dzięki równomiernemu rozwojowi obu odnóg rynek fintech się nie zawali i będzie rozwijał się w zadowalającym tempie – komentował Marek Bosak.

Zapraszamy również na kolejne materiały z Fintech Brunch#2. Na Fintek.pl pojawią się zarówno rozmowy z gośćmi, jak i pełna, obszerna relacja z wydarzenia. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nowymi materiałami.

/Rafał Tomaszewski

Podziel się artykułem
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone