– Cieszymy się, że w nasz projekt zainwestowali menedżerowie z tak bogatym doświadczeniem oraz szerokie grono inwestorów prywatnych. Liczymy na ich know-how, a także pomoc w dotarciu do klientów i partnerów. Nowe finansowanie pozwoli nam również na dalszy rozwój samej platformy i rozszerzenie zakresu usług. Stawiamy sobie ambitne cele: do końca tego roku chcemy przyspieszyć rozliczenia naszych klientów w kwocie minimum 30 mln zł – mówi Jakub Wrede, założyciel i prezes zarządu Cashy.

4growth zainwestował 2 mln złotych w fintech Cashy

Cashy jest dostawcą rozwiązania B2B usprawniającego zarządzanie relacjami finansowymi z dostawcami. Duże firmy mogą zarabiać na wykorzystaniu własnych nadwyżek finansowych lub wolnego limitu kredytowego poprzez oferowanie swoim dostawcom przyspieszonych terminów płatności faktur w zamian za niewielką opłatę (dyskonto).

Rozwiązanie Cashy jest adresowane do firm, które szukają możliwości zagospodarowania wolnych środków, a jednocześnie wspiera mniejsze przedsiębiorstwa w zakresie zarządzania płynnością, dając im dostęp do dodatkowego finansowania ze strony ich odbiorców. Do przyspieszenia płatności faktur firmy wykorzystują własne nadwyżki finansowe albo wolny limit kredytowy, którego oprocentowanie może być nawet 10 razy mniejsze niż koszt finansowania dla małych i średnich dostawców. Klientami Cashy są średnie i duże spółki, mające rozproszoną bazę kontrahentów – czytamy w komunikacie.

Cashy powstało w 2018 roku. Założycielami fintechu są Jakub Wrede, Edyta Musielak oraz Kamil Pachuta, którzy wcześniej zdobywali doświadczenie w finansowaniu handlu m.in. w ING Banku Śląskim. Na początku działalności w Cashy zainwestował fundusz SPINAKER alfa, który pozostaje w strukturze udziałowców spółki.