Kingsman Finance to spółka, która powstała w 2017 roku. To de facto wirtualny salon samochodowy, który oferuje takie usługi, jak sprzedaż pojazdów, leasing, kredyt oraz wynajem długoterminowy. W ofercie fintechu znajdują się również ubezpieczenia OC/AC. Firma jest jednym z prekursorów, jeśli chodzi o leasing samochodowy online na polskim rynku. Cały proces wnioskowania o finansowanie odbywa się bez wychodzenia z domu. Za rozwój spółki odpowiadają Maciej Orłoś (dyrektor zarządzający), Dariusz Olejnik (założyciel/wiceprezes zarządu), Piotr Ostapiuk (prezes zarządu) oraz Tomasz Szczerbakowski (dyrektor zarządzający).

Z kolei OTOAgent to największa platforma dla agentów ubezpieczeniowych. To nowoczesny portal, który łączą agentów i ich klientów. Dostarcza dopasowane do wymagań działalności agenta ubezpieczeniowego narzędzia, które pozwalają usprawnić kontakt z klientami i uporządkować swoją pracę. W ponad 500 miastach Polski skupia blisko 2 tys. agentów ubezpieczeniowych.

Mariaż branż FinTech i InsurTech

Teraz obie spółki nawiązują współpracę, która jest swoistym mariażem branż FinTech oraz InsurTech. Obecnie ciężko wyobrazić sobie nowoczesne ubezpieczenia bez szybkich płatności online, czy zdalnej weryfikacji tożsamości. Branża ubezpieczeniowa bardzo mocno przenika się z sektorem finansowym, czego efektem są kolejne synergie na tym rynku.

– W ramach strategicznego partnerstwa agenci zrzeszeni w OTOAgent będą mogli zaoferować swoim klientom samochody dostępne w ramach oferty Kingsman Finance. Klienci będą mieli do dyspozycji wynajem, leasing oraz atrakcyjne rodzaju rabaty. W ten sposób agenci, którzy nie są zaznajomieni z procesem leasingu, czy wynajmu długoterminowego pojazdów, będą mogli poszerzyć swoją ofertę właśnie o tego typu produkty – mówi Maciej Orłoś, dyrektor zarządzający Kingsman Finance.

Jak to działa? Agent zaproponuje klientowi nową ofertę i przekieruje go do Kingsman Finance, gdzie klient będzie mógł wypełnić na przykład wniosek leasingowy. Agent ubezpieczeniowy otrzyma prowizje za przekierowanie oraz za każdą kolejną transakcję wykonaną przez tego klienta w ramach oferty Kingsman Finance.

Nowe produkty w ofercie Kingsman Finance

Z kolei Kingsman Finance poszerzy paletę swoich produktów o rozwiązania OTOMedo i OTOWash. Pierwszy z nich to pakiet konsultacji telemedycznych w postaci abonamentu. Już od 204 PLN rocznie użytkownicy mogą mieć dostęp do konsultacji lekarskich przez telefon kilka razy w miesiącu. Podczas takiej rozmowy można otrzymać między innymi e-zwolnienie, czy e-receptę. Co więcej w przypadku pakietu za 372 PLN rocznie można mieć dostęp także do wizyt stacjonarnych oraz badań laboratoryjnych.

Z kolei OTOWash to abonament na korzystanie z myjni samochodowych. W jego ramach dostępne jest między innymi ręczne mycie i suszenie nadwozia, mycie kół i nadkoli, odkurzanie wnętrza pojazdu, czy czyszczenie szyb od środka. Miesięczny koszt abonamentu to 89 PLN przy jednorazowym myciu auta osobowego lub 149 zł przy dwóch myciach w miesiącu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości nawiązania współpracy z Kingsman Finance, jednym z prekursorów leasingu online na polskim rynku. Chcemy stale poszerzać naszą ofertę, tak aby agenci ubezpieczeniowi zyskiwali dostęp do kolejnych produktów. Przekłada się to oczywiście na komfort ich klientów oraz zarobki samych agentów. Dostarczamy narzędzia wspierające codzienną pracę agenta ubezpieczeniowego, umożliwiając mu pozyskiwanie nowych klientów i budowanie profesjonalnego wizerunku w Internecie – komentuje Marcin Sikora, co-founder i CSO w TechnologyAMD Sp. z o.o., właścicielu platformy OTOAgent.

Leasing bez wychodzenia z domu

Jak wygląda proces wnioskowania o leasing od Kingsman Finance? Klient zostaje przekierowany przez agenta zrzeszonego w OTOAgent na stronę Kingsman, gdzie wypełnia wniosek online. Następnie, po uzyskaniu stosownych zgód, fintech przekazuje dane do systemu bankowego. Użytkownik wypełnia jeden wniosek, a następnie jest on weryfikowany przez poszczególne podmioty. Kingsman pozyskuje niezbędne dane i dzięki swojemu doświadczeniu i ekspertyzie wie, gdzie klient może otrzymać najlepszą ofertę.

Następnie banki weryfikują wnioskodawcę w swoich systemach. Po pozytywnej weryfikacji następuje podpisanie umowy. Coraz większa liczba banków nie wymaga wizyty w oddziale – zdalne podpisanie umowy umożliwia między innymi BNP Paribas, Santander, czy Cofidis. W tych przypadkach do podpisania dokumentów wykorzystywane jest rozwiązanie Autenti.

– Nasza technologia pozwala na przeprowadzenie całego procesu wnioskowania o leasing bez wychodzenia z domu. Dodatkowo coraz więcej banków pozwala na podpisywanie umów online, za pomocą podpisu elektronicznego lub SMS-a. Posiadamy wieloletnie doświadczenie jako broker finansowy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować klientowi najlepszą ofertę leasingu, przekazując jego wniosek do odpowiedniej instytucji – mówi Dariusz Olejnik,  założyciel i wiceprezes zarządu Kingsman Finance.