O sprawie pisze Bloomberg. Ma to być ostania runda inwestycyjna N26 przed wejściem na giełdę. Na razie przedstawiciele fintechu odmawiają komentarza w tej sprawie.

Fintech N26 będzie warty ponad 10 mld USD?

N26 to niemiecki challenger bank założony w 2013 roku. Zgodnie z danymi ze stycznia bieżącego roku posiadał 7 mln klientów w USA i Europie. Oferta fintechu jest dostępna także dla polskich klientów. W kwietniu bieżącego roku N26 poinformował, że rozpocznie sprzedaż ubezpieczeń.

Teraz z informacji Bloomberga wynika, że fintech przymierza się do kolejnego dofinansowania. Rozmowy znajdują się na wstępnym etapie, a ostateczna wycena spółki będzie zależeć od zainteresowania inwestorów. Ma wahać się w granicach 8-11 mld USD. Tym samym N26 znajdzie się w gronie najbardziej wartościowych niemieckich banków.

Firma dołącza do takich fintechów jak Revolut, czy Klarna, które ostatnio także otrzymały pokaźne fundusze. Revolut pozyskał 800 mln dolarów, co ustaliło jego wycenę na poziomie 33 mld USD. Pieniądze mają zostać przeznaczone między innymi na dalszą ekspansję w USA, Indiach oraz na innych rynkach.

Z kolei szwedzka Klarna pozyskała niedawno 639 mln dolarów, co przełożyło się na wycenę 46 mld USD. Rundzie inwestycyjnej przewodził SoftBank. Dofinansowanie umocniło pozycję Klarny jako najwyżej wycenianego prywatnego fintechu w Europie.