Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami wartość Nubanku mogła wzrosnąć nawet do 55 mld USD, a dzięki wejściu na giełdę fintech chciał pozyskać 3,2 mld dolarów. Ostatecznie spółka sprzedała 289 mln akcji w cenie po 9 USD za sztukę. Przełożyło się to na wycenę w granicach 41,5 mld dolarów – co i tak czyni Nubank najbardziej wartościowym bankiem z Ameryki Łacińskiej notowanym na giełdzie.
Fintech Nubank zadebiutował na giełdzie
To całkiem niezły wynik (delikatnie mówiąc), jak na ośmioletni fintech. Nubank powstał w 2013 roku, a obecnie z jego usług korzysta 48 mln klientów w Brazylii, Meksyku i Kolumbii. Firma jest wspierana przez takie podmioty jak Berkshire Hathaway (fundusz Warrena Buffeta), Tencent, czy Sequoia Capital.
Środki pozyskane za pośrednictwem IPO mają zostać przeznaczone między innymi na akwizycje, ponieważ Nubank stara się rozwijać swój biznes także poza granicami Brazylii. Ostatni rok to czas dynamicznego wzrostu dla challenger banku. Poza podstawowymi usługami kredytowymi fintech oferuje także ubezpieczenia na życie, rozwiązania dla mikroprzedsiębiorców, usługi natychmiastowych płatności, czy produkty inwestycyjne.
Ostatnio Nubank wszedł także na rynek e-commerce, udostępniając w swojej aplikacji możliwość dokonywania zakupów m.in. na AliExpress. Celem spółki jest także osiągnięcie rentowności. W zeszłym roku Nubank zanotował stratę netto w wysokości 171,5 mln USD, a przez pierwsze trzy kwartały bieżącego roku stara wyniosła 99,1 mln dolarów.