Dzięki Sumsub aplikacja do transferów pieniężnych dysponuje również narzędziem do zwalczania prób podejrzanych transakcji finansowych.

Biometryczną weryfikacja tożsamości

Wywodzący się z Polski fintech Spoko.app, który oferuje usługi przekazów pieniężnych dla ekspatów na całym świecie, podjął współpracę z firmą Sumsub. Dzięki rozwiązaniu Sumsub użytkownicy aplikacji przechodzą proces weryfikacji tożsamości (ang. Know Your Customer, KYC), który trwa minutę. Procedura składa się z weryfikacji dokumentu tożsamości i danych biometrycznych.

Z naszych usług korzysta już ponad 500 tys. użytkowników, a rozwój biznesu nabiera tempa. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom Sumsub w zakresie weryfikacji tożsamości klientów i przeciwdziałania praniu pieniędzy, nasi użytkownicy oraz my, jako twórcy systemu, mamy pewność, że oferujemy najlepsze możliwe narzędzie do mobilnych przekazów pieniężnych – mówi Evgeny Chamtonau, CEO Spoko.app.

Sumsub, który świadczy usługi dla ponad 700 firm na całym świecie, dostarcza rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Umożliwiają one automatyczną weryfikację tożsamości, analizę danych i bieżące monitorowanie zagrożeń. W efekcie aplikacja Spoko.app jest chroniona przed próbami ryzykownych transakcji i oszustw płatniczych po przejściu KYC. Sam proces weryfikacji jest zgodny z międzynarodowymi oraz krajowymi regulacjami prawnymi, które obowiązują w krajach, gdzie Spoko.app oferuje swoje usługi.

– Spoko.app to fintech, który wykonuje ogrom pracy, aby dotrzeć do milionów osób, które bez dostępu do usług bankowych nie mogą w łatwy sposób przekazywać pieniędzy swoim rodzinom. Wspieramy Spoko.app zaawansowanymi procedurami weryfikacyjnymi i systemami bezpieczeństwa, które odpowiadają powszechnym standardom. Dzięki takiemu zapleczu Spoko.app może docierać do nowych klientów i wchodzić na kolejne rynki bez obaw o bezpieczeństwo użytkowników – podkreśla Jacob Sever, współzałożyciel Sumsub.