Technologia stworzona przez Checkout.com daje możliwość integrowania wielu metod płatności poprzez API, oferuje narzędzia analityczne oraz budowanie nowych rozwiązań dla użytkowników.

Integracja nowych metod płatności

Checkout.com od 2012 roku oferuje narzędzia i rozwiązania do rozliczania płatności. Działając globalnie wspiera swoich partnerów w integrowaniu rozwiązań płatniczych.

– Podobnie jak Spoko.app – Checkout.com tworzy zupełnie nową jakość na rynku rozliczeń. Zmieniamy rynek ten oraz przekazów pieniężnych dzięki technologii, analizie danych oraz elastycznym podejściu do budowy modeli rozliczeń. Partnerstwo z Checkout.com jest dla nas nie tylko naturalnym kierunkiem rozwoju, ale daje także wielki potencjał do udoskonalania naszej propozycji dla klientów – mówi Evgeny Chamtonau, CEO Spoko.app.

Współpraca Spoko.app z Checkout.com w pierwszym etapie skupia się na integracji metod płatności dostępnych na rynkach, na których dziś operuje wywodzący się z Polski fintech, a są to obecnie 32 kraje. Partnerstwo będzie również wsparciem przy wchodzeniu z usługą do nowych krajów. Równolegle trwają prace nad rozpoczęciem współpracy w krajach, do których klienci przesyłają pieniądze – dzięki temu, osoby, do których użytkownicy Spoko.app wysyłają środki, otrzymają nowe sposoby ich odbierania.

Rynek natychmiastowych przekazów pieniężnych online rozwija się obecnie w szybkim tempie. Obecnie za pośrednictwem Spoko.app można przesyłać pieniądze z 32 do 45 krajów. Aplikacja ma pół miliona klientów. Użytkownicy Spoko.app mogą to robić dzięki aplikacji mobilnej.