Obecnie za pośrednictwem Spoko.app można przesyłać pieniądze z 32 do 45 krajów. Użytkownicy mogą to robić dzięki aplikacji mobilnej. Zaletą rozwiązania jest przede wszystkim, fakt, że pieniądze przesłać można natychmiastowo, w preferowany sposób, dzięki udostępnianiu lokalnych metod płatności w danym kraju. Do wielu krajów – takich jak Ukraina, Nigeria, Turcja czy Brazylia – przekazy można robić bez prowizji oraz z atrakcyjnym kursem wymiany walut.

Fintech Spoko.app będzie rozwijać aplikację i produkt

Dzięki finansowaniu w wysokości 20 mln zł uzyskanego od swojego głównego udziałowca, FinTech Ventures S.A., Spoko.app będzie realizować strategię wchodzenia na nowy rynki, a także rozwijać aplikację, z której korzystają użytkownicy, ich liczba na całym świecie w lutym 2021 r. przekroczyła 400 tys.

– Chcemy być obecni na każdym rynku, gdzie obcokrajowcy pracują oraz skąd chcą przesłać pieniądze do rodzinnego kraju. Już dziś działamy globalnie, ale przy silnym wsparciu ze strony naszego głównego inwestora będziemy mogli rozwijać się jeszcze szybciej – mówi Evgeny Chamtonau, CEO Spoko.app.

Spoko.app to fintech wywodzący się z Polski, który działa na rynku międzynarodowych przekazów pieniężnych. Wcześniej spółka nazywała się Pay Ukraine.