Fintech Straal zatrudnia holenderskiego eksperta jako nowego CCO

Matthijs Pronk, Straal

– Jestem podekscytowany, że mogę pomóc Straal w strategii i rozwoju. ​Moment dołączenia do Straal jest szczególnie interesujący: firma udowodniła już, że szybko przystosowuje się do zmian i w szybki sposób potrafi dostarczyć rozwiązania płatnicze skrojone pod potrzeby użytkowników. Straal posiada już ugruntowaną pozycję w branży fintech i jestem pod ogromnym wrażeniem tego, czego dokonał w zaledwie cztery lata od rozpoczęcia działalności​- mówi Matthijs Pronk.

Nowy CCO w fintechu Straal

– Wiemy, że Straal zbudował nowoczesną platformę technologiczną (od podstaw i przy użyciu chmury), dzięki której możemy oferować rozwiązania dla rozmaitych branż. Jednym z naszych produktów jest nasz model subskrypcji, pomagający w zarządzaniu w najbardziej efektywny i opłacalny sposób. Oczywiście, jako firma, musimy pozostać w ciągłym ruchu: nadal dostarczać najwyższej jakości produkty, upewniając się, że nasza platforma pozostaje na najwyższym poziomie pod względem technicznym, a także nadal inwestować w nasz personel – ​podsumowuje nowy CCO Straal.

Straal jest międzynarodowym dostawcą rozwiązań płatniczych, optymalizacyjnych i ochronnych dla firm z obszaru gospodarki cyfrowej. Fintech udostępnia rozwiązania ułatwiające przyjmowanie płatności. System umożliwia przyjmowanie pojedynczych oraz powtarzalnych płatności kartowych, inicjowanie poleceń zapłaty SEPA Direct Debit oraz akceptację wybranych lokalnych metod, takich jak szybkie przelewy pay-by-link czy BLIK. Firma działa w Polsce od 2017 roku, a jej główna siedziba mieści się w Warszawie.

We wrześniu zeszłego roku Straal poszerzył swoją ofertę o wypłaty na kartę w trybie rzeczywistym. Pierwotna transakcja kredytowa (OCT) umożliwia szybkie międzynarodowe przelewy środków na rachunki posiadaczy kart. Dzięki temu sprzedawca może w zaledwie kilka minut wypłacać pieniądze swoim klientom.Proces nie wymaga podania numeru IBAN.