Fintech triumfował w kategorii głównej, zdobył Nagrodę Publiczności, a także otrzymał specjalne wyróżnienie od HSBC Service Delivery Polska. ABSL Start-Up Challenge to jeden z największych w Polsce konkursów w sektorze nowoczesnych usług biznesowych dla innowatorów i startupów. Celem konkursu jest wybór podmiotów gotowych do nawiązania komercyjnej współpracy z partnerami ABSL Start-Up Challenge i członkami ABSL.

Symmetrical.ai zwycięzcą ABSL Start-Up Challenge

Do ABSL należą takie firmy jak Accenture, Capgemini, Google, Citibank, DSV, HP, IBM, J.P. Morgan, Procter & Gamble, Shell, czy UBS. Podczas trzech poprzednich edycji blisko 200 startupów miało możliwość zaprezentowania swoich produktów i usług polskim i międzynarodowym korporacjom.

Symmetrical.ai to polsko-brytyjski fintech, założony przez Piotra Smolenia i Daniela Wartołowskiego. Firma działa w modelu fintech-as-a-service i prowadzi platformę do udzielania finansowania oraz łączenia podmiotów potrzebujących kapitału z oferującymi go instytucjami. Warto zaznaczyć, że dwa tygodnie temu startup ogłosił rundę finansowania pre-seed, w której zebrał od inwestorów 5,8 mln zł na dalszy rozwój (o czym zresztą pisaliśmy na Fintek.pl).

Symmetrical rozwija także usługę Salary Finance, która umożliwia pracownikom dostęp do tanich produktów finansowych za pośrednictwem ich pracodawców. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy będą mogli wypłacić część swojego wynagrodzenia przed terminem przelewu miesięcznej pensji, ale również zaciągnąć kredyt na bieżące potrzeby konsumpcyjne, którego gwarantem będzie pracodawca. Startup nazywa tą usługę rozwiązaniem z zakresu HR Tech.