Z TransferGo korzysta już około 2,5 mln klientów, a firma oferuje swoje usługi w 47 krajach, udostępniając przelewy w 22 walutach. Fintech powstał w 2012 roku i obecnie posiada swoje biura w Londynie, Warszawie, Wilnie, Berlinie i Stambule.

Silicon Valley Bank inwestuje w TransferGo

Współpraca na linii TransferGo i Silicon Valley Bank ma pomóc milionom migrantów w przesyłaniu pieniędzy do swojego rodzinnego kraju. Pomimo niepewnej sytuacji na rynku w ciągu ostatniego roku fiskalnego fintech zanotował wzrost na poziomie 117%. Wcześniej w 2018 roku spółka pozyskała 10 mln dolarów na przyśpieszenie ekspansji międzynarodowej.

Zgodnie z danymi TransferGo na koniec maja bieżącego roku z usługi korzysta około 200 tys. Polaków. Okres pandemii miał zaowocować skokowym wzrostem zainteresowania przelewami transgranicznymi. W pierwszych miesiącach 2020 roku na platformie zarejestrowało się 18 tys. osób narodowości polskiej.

W październiku TransferGo nawiązał współpracę z Visa, na mocy której przelewy międzynarodowe mają być realizowane w czasie rzeczywistym na karty płatnicze klientów. Chodzi o przesyłanie środków za pomocą platformy Visa Direct, która obecnie jest dostępna na 32 rynkach – w tym także w Polsce.

/RT