Od początku swojej działalności Twisto zrealizowało 33 mln transakcji o wartości 845 mln EUR. W zeszłym roku fintech przetworzył 9 mln transakcji. Wraz z nowym właścicielem Twisto chce osiągnąć rentowność, wejść na nowe rynki oraz wprowadzić kolejne produkty.

Informacja o przejęciu Twisto zbiega się w czasie z odejściem z firmy Adama Miziołka – dotychczasowego country managera na polski rynek.

Turecki Param kupuje fintech Twisto

Param to jeden z największych fintechów w Turcji. Z jego usług korzystają między innymi IKEA, Deichmann, Carrefour i Burger King. Param oferuje szereg usług finansowych dla osób fizycznych i firm – PSP, portfele elektroniczne, karta płatnicza, BNPL etc. To jedyna firma w Turcji, która zajmuje się pieniądzem elektronicznym i wydawaniem kart płatniczych w ramach czterech systemów: Mastercard, Visa, Discovery i Troy – czytamy w komunikacie.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Param przetworzył płatności o wartości 18,3 mld PLN (4,12 mld euro) za pośrednictwem swoich sprzedawców korzystających z usług płatności i portfela. Rozwój Param jest wspierany przez inwestorów, w tym Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz fundusze takie jak CEECAT i Revo Capital. Czeski Bank Narodowy zatwierdził już przejęcie Twisto.

– Kiedy widzę statystyki z USA, gdzie dziewięć na dziesięć startupów kończy działalność w ciągu pięciu lat, zdaję sobie sprawę, jak ogromny sukces osiągnęło Twisto. Istniejemy od dziesięciu lat, mamy świetny zespół składający się z prawie 200 osób i usługi, z których ludzie uwielbiają korzystać. Nasza podróż przebiegała w różnych kierunkach – czasami wszystko szło dobrze, czasami musieliśmy iść na kompromis i podejmować trudne decyzje. W rezultacie pierwsze dziesięć lat było dla nas bardzo udane – mówi Michal Smida, podsumowując dotychczasową historię Twisto.