Zen to fintech z polskim rodowodem. Oferuje wielowalutowe konto IBAN i przelewy w 29 walutach. Do rachunku wydawana jest karta Mastercard. Kartę można zintegrować z Apple Pay i Google Pay. Dodatkowo spółka oferuje wypłatę gotówki oraz szybkie przelewy na numer telefonu.

Współpraca fintechu Zen.com z PrivatBankiem

W komunikacie czytamy, że w ramach partnerstwa z PrivatBankiem od 1 lipca 2023 roku Ukraińcy mogą uzyskać dostęp do wszystkich produktów Zen.com. Obecnie mogą oni zapisywać się na listę oczekujących. Dzięki współpracy Ukraińcy zyskają między innymi nowe narzędzie do przelewów pieniędzy do swojego kraju.

PrivatBank to największy bank na Ukrainie, z usług którego korzysta ponad 19 mln klientów. To także lokalny lider pod względem technologii. Instytucja powstała na początku lat 90-tych minionego wieku. Ostatnio do rady nadzorczej PrivatBanku dołączył Zbigniew Jagiełło, wieloletni prezes PKO Banku Polskiego.

W połowie zeszłego roku fintech Zen.com otrzymał certyfikat Digital First od Mastercard. Karty oznaczone tym certyfikatem posiadają dodatkowe zabezpieczenie: dane, takie jak numer, CVC i data ważności, nie będą już nadrukowane na fizycznej karcie. Dostęp do nich można uzyskać dopiero po zalogowaniu do aplikacji Zen. W efekcie nawet zgubienie plastikowej karty nie grozi utratą kontroli nad najbardziej wrażliwymi danymi.