Nie dalej jak w kwietniu usługi oferowane przez Zen rozszerzyły się o płatności odroczone. Podpisana współpraca z Twisto pozwala klientom płacić za dokonane zakupy do 30 dni później. Oferta obejmuje także przedsiębiorców. Jak się jednak okazuje, w tym roku zmian będzie tylko przybywać.

Zen.com z certyfikatem Digital First od Mastercard

Dzięki certyfikatowi Digital First, użytkownicy kart Zen Mastercard są jeszcze lepiej chronieni. Dlaczego? Już tłumaczę. Otóż karty oznaczone tym certyfikatem posiadają dodatkowe zabezpieczenie: dane, takie jak numer, CVC i data ważności, nie są nadrukowane na fizycznej karcie.

Po wdrożeniu certyfikatu Digital First dostęp do nich będzie można uzyskać dopiero po zalogowaniu do aplikacji Zen. W efekcie nawet zgubienie plastikowej karty nie grozi utratą kontroli nad najbardziej wrażliwymi danymi.

Wdrożenie jest procedowane, a certyfikowane rozwiązanie wejdzie do użytku w Zen już wkrótce. Będzie dostępne dla użytkowników korzystających zarówno z systemu Android, jak i iOS, z możliwością szybkiego podpięcia do portfela elektronicznego w Apple Pay, Garmin Pay, Google Pay czy Xiaomi Pay.

– Jak wskazują dane NBP, w ubiegłym roku przestępcy wyprowadzili 57,6 mln złotych z kont Polaków poprzez nieuprawnione użycie kart płatniczych, z czego średnio 25% przypadków to transakcje oszukańcze poza Internetem. Inicjatywy takie jak Digital First są adresowane do tych konsumentów, którzy z różnych względów nie chcą rezygnować z plastiku, a jednocześnie pragną poprawić poziom bezpieczeństwa fizycznych transakcji – komentuje Michał Bogusławski, Chief Commercial Officer w Zen.com.