Sektor płatności odroczonych (BNPL) to jeden z najważniejszych trendów w branży finansów ostatnich miesięcy. Kraje, gdzie ich odsetek jest najwyższy to przede wszystkim Szwecja (23%) oraz Niemcy (19%). Zgodnie z prognozami FT Partners w 2024 roku płatności odroczone będą stanowić 4,2% wszystkich płatności za zakupy online. Warto więc lepiej poznać tę metodę płatności i być na bieżąco.

Fintech Zen udostępnia usługi BNPL

Twisto należy obecnie do australijskiego giganta BNPL – Zip. Finalizację nabycia 100% udziałów Twisto ogłoszono w pod koniec zeszłego roku (więcej na ten temat można przeczytać w rozmowie z Renatą Salatą, CCO Twisto). Z kolei w zeszłym miesiącu Zip rozpoczął przejęcie swojego amerykańskiego rywala Sezzle – za ponad 350 mln USD.

Teraz australijski fintech wchodzi we współpracę z Zen.com. Nowowprowadzona usługa BNPL obejmuje klasyczną możliwość przesunięcia przesunięcia płatności o 30 dni. Prowizja za przyjmowanie płatności ma wynosić 1,2 %, a prowadzący biznes mogą liczyć na dodatkowe wsparcie – czytamy w komunikacie.

Firmy zamierzają pomóc także przy prowadzeniu bramek płatności Zen w sklepie, implementacji interfejsu API, checkoutach klienta oraz wtyczkach e-commerce. Do zgarnięcia jest także 30 darmowych dni na start.