Ma to na celu zapewnienie spójnej oferty między Polską a Ukrainą oraz umożliwienie mieszkańcom Ukrainy dostępu do wszystkich europejskich destynacji w siatce połączeń FlixBusa. Główne korytarze połączeń planowane są do Polski, Niemiec, Czech, Austrii i na Węgry.

FlixBus rozpoczyna działalność na Ukrainie

Pierwsze połączenia przewoźnika z Ukrainy i na Ukrainę wystartowały już w 2017 r. Od czerwca bieżącego roku Kijów, Żytomierz, Równe i Lwów zyskują codzienne połączenia do Niemiec (Berlin, Drezno, Monachium, Lipsk, Stuttgart, Frankfurt, Düsseldorf, Kolonia, Hanower, Karlsruhe, Rostock), na Węgry (Budapeszt), do Polski (Kraków) i Austrii (Wiedeń).

Kursy te obsługuje na razie jeden partner autobusowy – Euroclub, ale FlixBus zaznacza, że prowadzi już rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami. Przewoźnik przypomina, że większość z wymienionych miast to centra przesiadkowe FlixBusa, dzięki czemu pasażerowie z Ukrainy mogą wygodnie przesiąść się do zielonej linii – na jednym bilecie.

FlixBus obsługuje obecnie ponad 350 000 codziennych połączeń do 2000 miejsc w 29 krajach. Od 2013 r. zielone FlixBusy przewiozły ponad 100 milionów klientów w całej Europie i stworzyły setki miejsc pracy.

Przy okazji warto przypomnieć, że w aplikacji FlixBusa można dokonywać płatności za pomocą Apple Pay i Google Pay. Mobilny portfel od Apple pojawił się w aplikacji na pod koniec zeszłego roku. Sam FlixBus działa w Polsce od 2017 roku, kiedy to zastąpił popularnego Polskiego Busa.