Eksperci w tej dziedzinie raz do roku spotykają się na Międzynarodowym Kongresie Faktoringu, gdzie wymieniają poglądy na temat aktualnych potrzeb przedsiębiorców. Najbliższa edycja tego wydarzenia już 20 września w Warszawie.

Międzynarodowy Kongres Faktoringu już 20 września

Faktoring to dla firm wygodny sposób pozyskiwania środków na finansowanie działalności. Jest przy tym formą zabezpieczenia przed ryzykiem braku zapłaty ze strony kontrahentów. Oferta jest łatwo dostępna, ponieważ uzyskanie finansowania opiera się wyłącznie na wystawionych fakturach. W praktyce usługa polega na zamianie należności na gotówkę. W przypadku, gdy kontrahent zwleka z płatnością za dostarczony towar lub usługę, przedsiębiorca ma zablokowane środki na dalszy rozwój swojej firmy. Faktoring pozwala mu je uwolnić.

Choć zyskuje on rosnące uznanie wśród zarządzających finansami przedsiębiorstw, to nie wszyscy przedsiębiorcy i menedżerowie mają świadomość jego zalet. Dlatego Polski Związek Faktorów, będący organizacją samorządu branżowego, skupiającą działające w Polsce firmy udzielające finansowania w formie faktoringu, od lat krzewi wiedzę z zakresu zarządzania płynnością firm.

Sztandarowym wydarzeniem przybliżającym specyfikę usług jest coroczny Międzynarodowy Kongres Faktoringu. Specjaliści z tej branży spotykają się już po raz dziewiąty. W kongresie biorą udział eksperci z kraju i ze świata.

Faktoring przyciąga coraz większą liczbę fintechów

Tegoroczna edycja odbędzie się 20 września w warszawskim hotelu Westin. Wiodącym tematem będzie dyskusja dotycząca innowacji w faktoringu. Sektor przyciąga znaczącą liczbę fintechów, co dowodzi, że usługa ma ogromny potencjał dla adaptowania nowych technologii. Eksperci poddadzą także gruntowej analizie zmiany zachodzące w otoczeniu ekonomicznym i prawnym.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, swoimi spostrzeżeniami podzielą się z klienci korzystający z tych usług. Ich doświadczenia stanowią bezcenne wskazówki dla dalszego rozwoju sektora.

Nie zabraknie też prawdziwej gratki dla poszukiwaczy motywacji w codziennej pracy. Gościem specjalnym będzie Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w milionach Polaków obudził chęć do wspólnego działania. Jego wykład będzie z pewnością wartościową inspiracją dla każdego.

Więcej informacji na: kongresfaktoringu.pl

/Polski Związek Faktorów