Francois Nuyts jest prezesem Allegro od sierpnia 2018 roku. W tym czasie wprowadził platformę e-commerce na warszawską giełdę w ramach największej oferty publicznej w historii firmy. Pod jego skrzydłami firma osiągnęła poziom 250 milionów ofert od 133 000 sprzedawców. Dotychczasowa droga przedsiębiorstwa to również przykład rozwoju polskiego scale-up’u do międzynarodowego statusu. Allegro przygotowuje się bowiem obecnie do integracji z Grupą Mall i WE|DO, mając na celowniku m.in. Europę Środkowo-Wschodnią.

Allegro szuka nowego CEO

Rada Dyrektorów Allegro.eu rozpoczęła proces sukcesji prezesa. Firma szuka odpowiedniego kandydata / kandydatki – zarówno z grupy jak i spoza niej. Francois Nuyts nadal będzie kierował firmą do czasu powołania swojego następcy. Obecny prezes planuje pozostać u steru nawet do końca 2022 roku, aby zapewnić płynne przekazanie funkcji i odpowiednie wdrażanie kolejnych projektów Allegro.

— Pozostaję w pełni zaangażowany w zespół i firmę. Będę wspomagał proces wyboru i wdrażania kolejnego prezesa. Z pewnością wprowadzi on naszą firmę na nowe wyżyny. Nasze przedsiębiorstwo realizuje swój potencjał jako jedna z największych spółek giełdowych w Polsce i szykuje się do rozwoju na arenie międzynarodowej. Sam proces zmiany na moim stanowisku dopiero się zaczyna. Ja pozostaję na miejscu, by wspierać wszystkie przełomowe projekty, które wdrażamy. — powiedział Francois Nuyts

Allegro.pl przyciąga średnio 21 mln użytkowników miesięcznie, co odpowiada aż 78% wszystkich internautów w Polsce. Warto wspomnieć, że niedawno minęło już trzy i pół roku od startu usługi Allegro Smart. Korzystający z tego rozwiązania robią zakupy 2,5 razy częściej niż pozostali kupujący, oszczędzając tym samym do 4 mln PLN dzięki darmowym dostawom.