Allegro Smart zapewnia darmowe dostawy kurierskie oraz do automatów paczkowych lub punktów odbioru. Warunkiem jest by zamówienie od jednego sprzedającego przekroczyło kwotę 40 złotych. Koszt pakietu to obecnie 49 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie, rozwiązanie można przetestować w ramach bezpłatnego Smart na Start.

Allegro przygotowało także specjalną propozycję dla studentów. Mogą oni skorzystać z pakietu Smart Student w ramach 6-miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego oraz obniżonej do 39 zł ceny po jego zakończeniu. Przysługują im także zniżki od partnerów Allegro, takich jak m.in. Flixbus, FreeNow, Multikino, czy T-Mobile.

Podsumowanie usługi Allegro Smart

Allegro w komunikacie poinformowało, że Allegro Smart to jedna z najwyżej ocenianych usług na platformie. Klienci doceniają ją za oszczędności, ale i możliwość jej połączenia z innymi korzyściami, np. specjalnymi ofertami, festiwalem Smart! Week, dostępem do przedsprzedaży, opcją Allegro Pay umożliwiającą rozłożenie zakupów na trzy raty 0%.

– Po ponad trzech latach od uruchomienia usługi klienci mają dostęp już aż do 160 milionów ofert z logo Smart! (…). Program jednocześnie pomaga firmom zwiększać obroty na Allegro, dlatego też chętnie dołączają do niego swoje oferty. To sytuacja, w której wygrywają i klienci, i sprzedawcy, a nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w zakresie rozwoju tej usługi – mówi Grzegorz Czapski, Dyrektor ds. Rozwoju w Allegro.

Z kolei sprzedający obejmując swoje oferty programem Allegro Smart! zyskują dodatkową zachętę dla klientów. Allegro podkreśla przy ty, że pokrywa znaczną większość kosztów dostawy. Ponadto wysyłając przesyłki w dniu złożenia zamówienia, sprzedający mogą dołączyć do programu AlleProgres i zyskać specjalne rabaty.

Klienci Allegro mają do dyspozycji prawie 50 tys. punktów odbioru zamówień. W ich skład wchodzą m.in automaty One Box od Allegro, paczkomaty InPost, sklepy Żabka i Biedronka, stacje Orlen, punkty Poczty Polskiej, czy Kolportera.