W Polsce Free Now planuje rozszerzyć usługi w 2021 roku, dlatego już teraz zachęca do rozmów polskich operatorów zainteresowanych współpracą – czytamy w komunikacie. Przypomnijmy, że kilka dni temu firma uruchomiła abonament na wynajem hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Rozwiązanie jest także dostępne w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

Free Now integruje carsharing w Niemczech

Strategia firmy zakłada sukcesywne poszerzanie oferty, nie tylko o rozwijanie obszarów, które operacyjnie prowadzi samodzielnie (zamówienia przejazdu autem z kierowcą i wynajem hulajnóg siostrzanej marki hive), ale także przez integrację z innymi operatorami. W ten sposób, w ostatnich tygodniach na niemieckim rynku Free Now oprócz hulajnóg hive, dołączyło do swojej oferty również wynajem hulajnóg marki VOI, a teraz carsharing marki Miles.

W komunikacie czytamy, że integracja z operatorem carsharingowym w Niemczech wyznaczyła kierunek do podobnych działań w innych krajach, w których operuje Free Now. W Polsce firma chce rozszerzyć swoje usługi już w 2021 roku, dlatego zachęca do rozmów polskich operatorów zainteresowanych współpracę.

Na marginesie warto wspomnieć, że wczoraj usługi z zakresu carsharingu uruchomiło PKP – w ramach projektu PKP Mobility. Na początek z rozwiązania mogą skorzystać pasażerowie kupujący bilet kolejowy do Gdyni. Przy zakupie przez aplikację BILKOM otrzymają oni możliwość rezerwacji i wynajmu samochodu elektrycznego po przyjeździe na miejsce.

/RT