Karnety występują w różnych opcjach: od 1-dniowego karnetu za 19 zł, po miesięczny karnet na 25 przejazdów w cenie 89 zł. Opcja abonamentowa pozwala obniżyć koszty 30 minutowego przejazdu nawet do 3 zł, dając 80% oszczędności wydatków na każdorazowym wypożyczeniu – czytamy w komunikacie.

Na początku 2020 roku subskrypcję na hulajnogę elektryczną wprowadziło także Lime. Dzięki LimePass za 19,99 zł możemy odblokowywać hulajnogi Lime za darmo przez 7 dni.

Hulajnogi we Free Now w abonamencie

– Obserwujemy, że w Krakowie i Gdańsku, ze względu na ich turystyczny charakter zwłaszcza w okresie wakacyjnym, użytkownikami hulajnóg są głównie turyści, którzy korzystają z hulajnóg rekreacyjnie i w większych grupach. Natomiast we Wrocławiu i Warszawie udostępniamy karnety miesięczne, bo tam elektryczna hulajnoga stanowi alternatywę dla codziennych przejazdów do pracy –  mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce.

Oferty karnetów różnią się w zależności od miasta i obowiązują w mieście, w którym zostały zakupione:

  • Dobowy karnet za 19 zł

Dostępny w Krakowie i Gdańsku. Nielimitowana liczba przejazdów hulajnogą w ciągu 24h od momentu wykupienia.

  • 2-dniowy karnet za 35 zł

Dostępny w Krakowie i Gdańsku. Nielimitowana liczba przejazdów hulajnogą w ciągu 48h od momentu wykupienia.

  • Miesięczny karnet na 5 przejazdów za 29 zł

Dostępny w Warszawie i Wrocławiu. Pozwala na 5 przejazdów hulajnogą w ciągu 30 dni od momentu wykupienia. Pozwala zaoszczędzić średnio 45% wydatków za każdorazowe wypożyczanie.

  • Miesięczny karnet na 10 przejazdów za 39 zł

Dostępny w Warszawie i Wrocławiu. Pozwala na 10 przejazdów hulajnogą w ciągu 30 dni od momentu wykupienia. Pozwala zaoszczędzić średnio 63% wydatków za każdorazowe wypożyczanie.

  • Miesięczny karnet na 25 przejazdów za 89 zł

Dostępny w Warszawie i Wrocławiu. Pozwala na 25 przejazdów hulajnogą w ciągu 30 dni od momentu wykupienia. Pozwala zaoszczędzić średnio 70% wydatków za każdorazowe wypożyczanie.

Warszawa z hulajnogami w aplikacji Free Now

Wraz ze startem pakietu karnetów, Free Now udostępnia hulajnogi hive w czerwonych barwach również dla mieszkańców Warszawy. Mieszkańcy stolicy, jak i pozostałych miast, do marca 2020 r. mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg hive, będących siostrzaną usługą Free Now.

Po wstrzymaniu usług w związku z pandemią, elektryczne jednoślady hive powróciły w nowym wydaniu: wyłącznie w aplikacji Free Now i w czerwonych barwach. Aplikacja hive została wyłączona i usunięta ze sklepów App Store i Google Play, a jej użytkownicy są informowani o konieczności pobrania apki FN i założenia nowego konta (jeśli nie są jeszcze użytkownikami).

Marka hive funkcjonuje nadal w co-brandingu z siostrzaną marką Free Now – obie należą do grupy inwestorskiej Daimlera i BMW. Wypożyczenie hulajnogi odbywa się przez aplikację, tak jak w przypadku zamówienia przejazdu autem z kierowcą. Standardowy cennik wypożyczenia hulajnóg we to: 3 zł za odblokowanie i 0,50 zł za każdą minutę.