Partner serwisu Visa dla biznesu

Fundusz bValue inwestuje w polski startup od benefitów pracowniczych

Fintek
Fintek
#Fundraising#Start up
Opublikowano: 11 grudnia 2019, 10:07 Aktualizacja: 11 grudnia 2019, 10:54

Polski startup WannaBuy pozyskał ponad 1 mln złotych od funduszu bValue. Spółka zajmuje się benefitami pracowniczymi, czyli rynkiem, który ma być warty ponad 12 mld złotych rocznie.

Fundusz bValue inwestuje w polski startup od benefitów pracowniczych

Za WanaBuy stoją przedsiębiorcy związani z takimi markami jak BeRaw (Purella) czy Panek Carsharing. Startup chce zagospodarować środki, które obecnie trafiają głównie do operatorów kart sportowych oraz firm świadczących prywatną opiekę zdrowotną, budując nową markę HRTech – czytamy w komunikacie.

Fundusz bValue inwestuje w WannaBuy

WannaBuy należy do spółki YesIndeed, na czele której stoi Paweł Kornosz. Twórcy startupu zauważyli, że ponad 70% benefitów, które pracodawcy przekazują pracownikom, pozostaje przez nich niewykorzystana. Powody mogą być bardzo różne, ale na pewno jednym z ważniejszych jest słabe dopasowanie świadczeń do potrzeb pracowników. Spółka chce więc umożliwić pracownikom wybór odpowiadających im benefitów. Już teraz oferuje ponad 2 tys. produktów w 16 kategoriach.

Startup ma już za sobą wdrożenia u takich klientów jak AON, Nationale Nederlanden czy Mokate, a jej działaniami objętych jest blisko 17 tys. użytkowników. Pozyskane od bValue fundusze zostaną przeznaczone przede wszystkim na rozwój produktu, w szczególności rozwój modułu grywalizacji, w taki sposób, by pracownicy zaangażowani w grywalizację, jednocześnie realizowali cele spółki. Technologia będzie oparta o sztuczną inteligencję oraz data mining, dzięki czemu grywalizacja będzie automatycznie dopasowana do poszczególnych użytkowników – zapowiada Kornosz.

Dotychczasowa działalność startupu finansowana była z Programów Aktywizacji Sprzedaży prowadzonych w zakresie spółki YesIndeed, która świadczy swoje usługi m.in. dla Danone, Coca Cola Hellenic, Uniqa, Nationale Nederlanden czy Toyota Bank. Twórcy WannaBuy byli wcześniej zaangażowani m.in. w startup Purella, producenta żywności pod marką BeRaw (powiązaną z Ewą Chodakowską). Pełnili także wysokie funkcje menadżerskie w PLL LOT, Pepsi i innych strukturach korporacyjnych. Paweł Kornosz jest również zaangażowany w projekt Panek Carsharing oraz Panek rent a car jako Członek Rady Nadzorczej.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

fundusz-bvalue-inwestuje-w-polski-startup-od-benefitow-pracowniczych