Wirtualna giełda pracy

Tikrow to agencja pracy tymczasowej prowadząca platformę z ofertami zatrudnienia z podanymi stawkami wynagrodzenia za godzinę. Aplikację Tikrow można pobrać na telefon, ale uwaga – trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo proces rejestracji wymaga podania wielu danych, które następnie podlegają weryfikacji przez zespół Tikrow.

Tikrow

„Uber” dla pracowników tymczasowych

Firma powstała pod koniec 2017 roku. Idea jest prosta – użytkownik otrzymuje dostęp do giełdy ofert pracy zgłaszanych przez zarejestrowane firmy. Pracownik może przyjąć zlecenie gdy ma czas i potrzebuje pieniędzy. Po wykonaniu zadania od razu otrzymuje wynagrodzenie przelewem na wskazane konto. Użytkownik będący kandydatem do pracy musi wypełnić odpowiedni formularz. Dzięki temu pracodawca uzyskuje pewność, że osoba przyjmująca zlecenia spełnia wymogi formalne do podjęcia danej pracy, jak również – oszczędza czas na przeglądaniu zgłoszeń potencjalnych pracowników. Przynajmniej w teorii.

Rozwiązanie Tikrow może mieć wzięcie w branży detalicznej, gastronomii, promocji, hotelach, obsłudze klienta tudzież w prostych pracach fizycznych. Tikrow może rozwiązać problemy kadrowe w przypadku, gdy pracownik zachoruje, potrzeba dodatkowych rąk do pracy lub gdy zwyczajnie nie ma zastępstwa. „Zamawianie rąk do pracy” tylko wtedy gdy są potrzebne, szyki i łatwy proces zlecania zadań, kontrola budżetu za pomocą modułu Business Intelligence oraz bezpieczeństwo współpracy – to podstawowe bullet pointy, którymi Tikrow opisuje swoją ofertę dla pracodawców.

Tikrow to nie jest pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na rynku. Platformy dla freelancerów są coraz popularniejszym biznesem. Warto tutaj wspomnieć o m.in. serwisie Praca za rogiem, czy Kiwi Jobs od OLX.  Inne ciekawe rozwiązanie wpisujące się uberyzację rynku pracy to Talentuno, gdzie można polecać znajomych do pracy i w zamian za to oczekiwać prowizję.

Ekonomia współdzielenia na rynku pracy

Innymi słowy, Tikrow to przykład rozwiązania określanego mianem marketplace wpisującego się w globalny trend tzw. ekonomii współdzielenia. Z jednej strony przedsiębiorstwa publikują na stworzonej przez Tikrow platformie oferty pracy „na godziny”, a z drugiej, osoby o określonych predyspozycjach i umiejętnościach, poszukują dorywczych zajęć, bez zobowiązań.

Dla nas wsparcie funduszu oznacza możliwość szybszego rozwijania technologii przy równoległym rozbudowywaniu działu sprzedaży i marketingu – zaznacza prezes zarządu Krzysztof Liczbański z Tikrow.

Mimo krótkiej działalności Tikrow, spółce udało się pozyskać do grona swoich klientów ogólnopolskich liderów m.in. rynku handlu i dystrybucji i HoReCa. Wśród nich znajdują się takie rozpoznawalne marki, jak sieć kawiarni i cukierni Grycan, sklepy Leroy Merlin i Jula, czy MediaMarkt. Jakość i satysfakcję firm współpracujących z Tikrow potwierdzają wysokie oceny wystawiane przez ich przedstawicieli za każde zrealizowane zlecenie.
Inwestycja funduszu Black Forest pozwoli Tikrow na zwiększenie skali działania, a w niedalekiej przyszłości także ekspansję zagraniczną.