Garmin Pay i Fitbit Pay umożliwiają dokonywanie płatności mobilnych za pomocą dedykowanych zegarków typu smartwatch czy opasek typu fitness wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Wystarczy dodać swoją kartę Visa lub Mastercard do wirtualnego portfela Garmin Pay albo Fitbit Pay, by móc korzystać z wszelkich jej funkcji wprost z nadgarstka – bez konieczności fizycznego posiadania zarówno karty, telefonu jak i połączenia z Internetem.

Rozwiązania dla aktywnych

– Myślę, że nowe płatności mobilne, które wdrożyliśmy w Bankach Spółdzielczych z Grupy BPS i w Banku BPS, docenią najbardziej aktywni klienci, dla których noszenie karty płatniczej czy telefonu bywa problematyczne – mówi Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS S.A.

Od dwóch lat w Grupie BPS dostępna jest usługa Google Pay, a w ostatnich tygodniach wdrożono także Apple Pay i BLIK.

Żeby użyć płatności mobilnych Garmin Pay lub Fitbit Pay, trzeba mieć odpowiedni zegarek lub opaskę sportową z technologią NFC (lista modeli dostępna na stronie producentów). Należy też pobrać na telefon odpowiednią aplikację (Garmin Connect Mobile lub Fitbit). Są one dostępne zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS. Po instalacji, za pomocą Bluetooth, należy zsynchronizować telefony z urządzeniami dedykowanymi do wirtualnego portfela i dodać karty płatnicze. Dzięki temu, wszędzie tam, gdzie użytkownik wybierze się ze swoim zegarkiem lub opaską na ręce – na treningu, spacerze, czy w podróży – swój portfel będzie mieć zawsze przy sobie.

Płatności za pomocą wearables powoli stają się standardem rynkowym. Za pomocą zegarków Fitbit i Garmin płacić można także w bankach spółdzielczych z grupy SGB. Z urządzeń typu wearables do płatności chce korzystać co czwarty Polak.