Partner serwisu Visa dla biznesu

Garmin Pay w PKO Banku Polskim już niedługo

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Wearables
Opublikowano: 24 maja 2018, 13:04 Aktualizacja: 30 kwietnia 2019, 17:00

PKO Bank Polski udostępni płatności mobilne Garmin Pay. Wdrożenie jest spodziewane na III kwartał bieżącego roku.

Taką informację przekazało nam biuro prasowe PKO Banku Polskiego. Garmin Pay w największym polskim banku będzie dostępne zarówno dla posiadaczy kart Visa, jak i Mastercard.

Garmin Pay w PKO Banku Polskim

Garmin Pay to płatności mobilne z wykorzystaniem smartwatcha firmy Garmin. Na razie takie rozwiązanie jest dostępne w BZ WBK, od kwietnia 2018 roku. Początkowo tylko dla właścicieli kart Mastercard, ale teraz do mobilnego portfela można podpiąć także plastiki z logiem Visa.

Jak to działa? Na początek należy sparować smartwatcha z aplikacją Garmin Connect na smartfonie. Potem podpinamy kartę do aplikacji, ustawiamy PIN i możemy rozpocząć płatności z wykorzystaniem zegarka. Karta zostaje zamieniona na token Visa lub Mastercard i umieszczona w bezpiecznym elemencie zegarka.

W ten sposób można płacić w niemal każdym terminalu obsługującym płatności zbliżeniowe. PKO Bank Polski dodaje, że wprowadzenie Garmin Pay idealnie wpisuje się w misje wspierania i upowszechniania biegów oraz zdrowego stylu życia, którą bank konsekwentnie realizuje.

Smartwatche Garmina są przeznaczone głównie dla sportowców oraz osób aktywnych. Pozwalają w dokładny sposób monitorować poziom wysiłku fizycznego, czy efektywności wykonywanych ćwiczeń. Garmin Pay działa na modelach vivoactive 3, Forerunner 645 i Forerunner 645 Music. W Polsce ceny zegarków zaczynają się od 1300 zł (vivoactive 3), a dochodzą nawet do 2000 zł ( Forerunner 645 Music).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

garmin-pay-w-pko-banku-polskim-juz-niedlugo