Partner serwisu Visa dla biznesu

Giełda kryptowalut w programie Superwizjera

Fintek
Fintek
#Kryptowaluty
Opublikowano: 27 czerwca 2020, 22:04 Aktualizacja: 29 czerwca 2020, 10:18

W sobotę 27 czerwca w programie Superwizjer TVN opublikowano reportaż o BitBay. Dziennikarze mieli otrzymać propozycję łapówki w zamian za odstąpienie od nagrania.

Giełda BitBay wystosowała list do premiera Morawieckiego

Dziennikarze Superwizjera przyjrzeli się giełdzie BitBay – w materiale dziennikarskim zwrócili uwagę na niejasne powiązania udziałowców. Jednym z głównych tematów programu jest propozycja wręczenia korzyści majątkowej w wysokości 1 mln zł w zamian za odstąpienie od prac nad reportażem.

BitBay to największa polska giełda kryptowalut – w 2019 roku przeniosła swoją działalność do Estonii. Wcześniej, bo w 2018 roku firma przeniosła się na Maltę.

Prezes BitBay Sylwester Suszek, jeszcze przed emisją nagrania, zapowiedział wygłoszenie oświadczenia. O godzinie 21:30 na Facebooku Suszek odniósł się do materiału wskazując, że BitBay spełnia wymogi estońskiego nadzoru, ponadto ma zamiar pozwać autorów reportażu Superwizjera.

Nadchodzą trudne czasy dla krypto

Branża kryptowalut nigdy nie miała dobrej prasy, ale po emisji reportażu Superwizjera czasy mogą być już tylko cięższe. Materiał dziennikarski wywołał dyskusję w sieci. Pojawiają się zarzuty o zbyt dużą liczbę uogólnień i pokazywanie kryptowalut jako „waluty wykorzystywanej wyłącznie przez przestępców”. Z drugiej strony – trudno nie oprzeć się wrażeniu, że branża nie wiele robi, by poprawić swój wizerunek, a jeśli tak – to jej skuteczność jest bardzo wątpliwa.

/LP


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

gielda-kryptowalut-w-programie-superwizjera