Użytkownicy mediów społecznościowych po raz czwarty zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji WOŚP, publikując wpisy z hashtagiem #MastercardGraZWOŚP. Za wpis każdego, unikalnego użytkownika opublikowany w dniu Finału na Twitterze lub na Instagramie Mastercard zadeklarował przekazanie datku na konto Orkiestry: 5 złotych za tweeta i złotówkę za wpis na Instagramie.

Falcon 9 od SpaceX znów wystartował. Elon Musk lubi to!

WOŚP na Instagramie i Twitterze

Jurek Owsiak z gitarą Micka Jaggera podarowaną przez Mastercard.

Łącznie, w obu kanałach społecznościowych użytkownicy opublikowali 41 704 unikalnych postów, w tym 31 013 na Twitterze i 10 691 na Instagramie. W akcję zaangażowało się szerokie grono osób ze świata polityki, sportu, mediów oraz kina. Hashtag przez zdecydowaną większość dnia był najpopularniejszym na polskim Twitterze, a także plasował się w ścisłej czołówce światowych „trendów”. W efekcie ostateczna kwota zebrana w niedzielę do północy, dzięki ogromnemu zaangażowaniu internautów, wyniosła 150 136 złotych.

Doceniając bezprecedensowy entuzjazm użytkowników Twittera i Instagrama w pomaganie podopiecznym Fundacji WOŚP, Mastercard zdecydował się podwyższyć zebraną kwotę i przekazać Fundacji 200 000 złotych.

                                                                      UE boi się Matrixa. Regulują roboty

Bezcenna gitara Micka Jaggera

Mastercard w dniu 25. Finału był również autorem Bezcennej Niespodzianki przekazanej na rzecz Fundacji. Tuż przed godziną 20:00 i Światełkiem Do Nieba, na scenie głównej Finału pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, Bartosz Ciołkowski przekazał na ręce Jurka Owsiaka oryginalną gitarę Micka Jaggera, wokalisty
i lidera zespołu The Rolling Stones.

Oryginalna gitara Micka Jaggera przekazana przez Mastercard na licytacje WOŚP.

Gitara elektryczno-akustyczna pochodzi z prywatnej kolekcji brytyjskiego piosenkarza i została przez niego własnoręcznie podpisana. Była wykorzystywana przez Jaggera w trakcie prac nad piosenkami do filmu „Alfie” i albumu The Rolling Stones „A Bigger Bang”. Instrument już trafił na licytację na Allegro, a pieniądze za niego uzyskane zostaną przekazane na rzecz Fundacji.

-Szczodrość oraz chęć jednoczenia się Polaków wokół Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest imponująca i godna podziwu. Cieszę się, że pomaganie poprzez akcję ‘Mastercard gra z WOŚP’ stało się dla użytkowników mediów społecznościowych pewnego rodzaju tradycją, a grono zaangażowanych w nią osób z roku na rok rośnie. Gorąco kibicuję Fundacji, żeby kolejny rok z rzędu urosła też ostatecznie zebrana kwota i mam nadzieję, że wsparcie Mastercard, w tym nasza ‘Bezcenna Niespodzianka’, pomoże osiągnąć ten cel – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Po wręczeniu niespodzianki uczestnicy koncertu pod Pałacem Kultury oraz widzowie telewizyjni i internetowi mogli podziwiać Światełko Do Nieba, którego mecenasem kolejny rok z rzędu był Mastercard.